Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Drugi rok projektu za nami

Drukuj
 

Koniec roku to zawsze dobry czas na podsumowanie. Nie inaczej w projekcie Orlen dla Orłów. Co wydarzyło się w roku 2018?

Całkiem sporo. Przede wszystkim pomogliśmy 7 osobnikom. 6 Bielikom i 1 Orlikowi krzykliwemu. Dwa Bieliki zostały wypuszczone. Jeden z nich wręcz "uciekł" z Ośrodka. To było dla nas spore zaskoczenie. Młody podlot Bielika trafił pod koniec maja do Ośrodka z okolic Trzebiatowa. Ptak szybko nabierał sił, więc ekipa z Ośrodka postanowiła dać mu rozprostować skrzydła. Nie był, a przynajmniej w teorii nie miał to być moment jego wypuszczenia. Bielik zdecydował jednak inaczej. Po krótkiej chwili wzbił się do lotu i majestatycznie poszybował nad lasem. 

Mieliśmy okazję gościć na rejcie po Wiśle w Płocku. Dopisała frekwencja i ptaki, a "wiśenką na torcie" okazał się młody Bielik szybujący na  mami.

Jaki będzie rok 2019? Mamy nadzieję, że tak samo dobry dla ptaków, jak ten właśnie końcący się.

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.