Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Bądź na pTAK! Pomóż Wiśle

2017-04-10 | autor: Ptaki Polskie Drukuj
 

Bądź na pTAK! Pomóż Wiśle Trudno uwierzyć ale powracają plany przekształcenia Wisły w „wodną autostradę”, czyli rozwoju żeglugi towarowej na Wiśle. Ich realizacja oznaczałaby niszczenie unikatowej przyrody Wisły,  tej widocznym gołym okiem, i tej ukrytej w osadach wiślanych. 

Symbolem kampanii Bądź na pTAK! Pomóż Wiśle jest malutka rybitwa rzeczna. Jej rodzeństwo lada moment wykluje się z jaj, złożonych na złocistym piasku jednej z piaszczystych wysp wiślanych.

Ich dom może zniknąć! Ich i wielu innych zwierząt i roślin. Pomóżmy Wiśle!

Walka o Wisłę będzie trudna, połączmy siły.

Zwracamy się z prośbą -  propagujcie jak najszerzej petycję w obronie Wisły. Podpisujcie ją. Liczy się każdy głos!
Link do petycji WWF:
http://www.godzinadlaziemi.pl/

Odwiedzajcie nas na:
https://www.facebook.com/ptakipolskie/

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.