Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Ogród na pTAK- modelowe porozumienie trójsektorowe

2013-09-30 Drukuj
 

Ogród na pTAK- modelowe porozumienie trójsektorowe

Kochani można! W ubiegły poniedziałek zrealizowaliśmy inicjatywę Ptaków Polskich na przeobrażenie lokalnego parku w bardziej na pTAK!  Zgodę wydał Zarząd Dróg i Zieleni,   a prace wykonali sami pracownicy Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (GPEC) w ramach integracji zespołu sprzedaży i finansów.  Zagospodarowaliśmy obszar  o powierzchni 220m2 w parku przy Alei Havla w Gdańsku wspólnie tworząc lepszą przestrzeń dla ludzi i ptaków.
Obok ławeczek posadziliśmy konwalie, hortensje, borówki i rumianek, aby latem zapach kwiatów umilał wypoczynek mieszkańcom i przyciągał motyle.  W projekcie ogrodu znalazły się również jagododajne drzewa i krzewy, takie jak kalina koralowa, ognik szkarłatny i jarząb pospolity.  Mieniące się kolorami czerwieni i żółci owoce na stałe uatrakcyjnią park stając się jednocześnie ważnym źródłem pożywienia ptaków. Dodatkowo powiesiliśmy 20 budek lęgowych dla bogatek, modraszek, muchołówek i innych pospolitych gatunków ptaków.
To modelowe działanie CSR łączące biznes- spółkę GPEC,  samorząd -  Zarząd Dróg i Zieleni i organizację pozarządową – Ptaki Polskie, miało cele nie tylko przyrodnicze. Wspólna praca w terenie pozwoliła na lepsze poznanie się i większą integrację  pracowników GPEC.
W dalszej perspektywie mamy nadzieję zaprezentować ten modelowy przykład współpracy na rzecz stworzenia Parku na pTAK studentom Politechniki, Uniwersytetu Gdańskiego i  Uniwersytetu III wieku na prelekcjach propagujących  zrównoważone działania na rzecz przyrody.
Doświadczenia i wiedza zdobyta w trakcie realizacji projektu, pozwolą na rozszerzenie idei Parku na pTAK!, na kolejne tereny zielone w Gdańsku i innych miastach.

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.