Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

„Spadajcie na drzewo”

2013-03-05 Drukuj
 

Pomóż Ptakom w potrzebie!


Przekaż nam 1%.Pamiętacie niedawną historię Parku Krasińskich w Warszawie?!
To tylko jeden z nieskończenie wielu przykładów. W ostatnich latach na masową skalę wycinamy stare drzewa i krzewy w miejskich parkach. Zabetonowujemy trawniki            i parkowe łąki. Remontując elewacje budynków zaślepiamy wszelkie otwory i wyłomy    w murach (i dobrze!), ale w zamian nie wywieszamy np. budek lęgowych…

W całym kraju coraz szybciej pozbawiamy ptaki miejsca do życia.

Wobec tych coraz trudniejszych warunków „mieszkaniowych” z jakimi muszą się zmagać nasi skrzydlaci sąsiedzi, cały dochód zebrany w ramach tegorocznej  akcji 1%  przeznaczamy na budki lęgowe dla ptaków.

Na los ptaków nie pozostali obojętni twórcy z agencji Diferente oraz domu produkcyjnego Samolot.tv.
Efektem naszej wspólnej pracy jest film „Spadaj na drzewo”, który ma porwać innych     i zachęcić do przekazania 1% podatku dla Ptaków Polskich.


Wśród członków ekipy znalazły się znamienite postaci polskiego filmu, jak choćby Andrzej Chyra użyczający swojego głosu jako lektor czy uznana charakteryzatorka Liliana Gałązka. Za kamerą stanęli Magda Sztompka, która wyreżyserowała spot
oraz operator Mikołaj Łebkowski.

„Spadajcie na drzewo” to film, który opowiada historię ptasiej rodziny wypędzonej
z domu przez rodzinę intruzów. Stylizacja postaci, która dobitnie podkreśla ich charakter, nie pozwala widzom pozostać obojętnymi na sytuacje przedstawione w filmie.
Film jest „bajkową parabolą” uczulającą na problem pozbawiania ptaków ich naturalnych siedlisk” – mówi Jacek Karczewski, prezes Stowarzyszenia Ptaki Polskie.
„Udało nam się zaprosić do współpracy aktorów, którzy świetnie wcielili się w swoje role, nie tylko nadając im autentyczności, ale również tworząc klimat całej historii” – dodaje Paweł Stankiewicz, dyrektor kreatywny Diferente.
„Spadajcie na drzewo” to pierwszy film, który reżyseruję po 7 latach pobytu w Nowym Jorku. Warto było przylecieć do Polski, aby zrealizować taki projekt. Pomysł Pawła Stankiewicza miał ogromną siłę już na etapie scenariusza, który przyciągnął wspaniałych artystów. Produkcję z Diferente charakteryzował niesamowity „kreatywny flow”. To była ekscytująca współpraca i niezwykła przygoda.” – opowiada reżyser Magda Sztompka.

W role ptasiej rodziny wcielili się Orina Krajewska, Łukasz Wójcik i Oliwia Stankiewicz. Rodzinę intruzów odegrali Barbara Kurzaj, Sebastian Stankiewicz oraz Ola i Franek Pasierbińscy. Film wyprodukowała Magda Duchińska, a kierownictwo produkcji objął Szymon Danilczyk. Oboje z domu produkcyjnego Samolot.tv. Postprodukcją zajęło się studio BOX Postproduction.

Premiera filmu odbyła się 1 marca w warszawskiej Galerii Złote Tarasy podczas wernisażu wystawy „Ptak też Człowiek!”, gdzie miała też miejsce prezentacja najnowszego albumu Braci Kłosowskich pt. „Żuraw Kłosowski” oraz koncert „Jazz na pTAK!” w wykonaniu zespołu Trio Mania.


Dziękujemy całej ekipie zaangażowanej w powstanie filmu!

AGENCJA:
Paweł Stankiewicz, Grzegorz Badzio, Krzysztof Walczuk (Diferente)

REALIZACJA:
Scenariusz: Paweł Stankiewcz
Reżyseria: Magda Sztompka
Autor zdjęć: Mikołaj Łebkowski
Producent: Magda Duchińska (Samolot.tv)
Kierownik produkcji: Szymon Danilczyk (Samolot.tv)
Lektor: Andrzej Chyra
Montaż offline: Magda Sztompka
Kostiumy: Anna Kosowska
Charakteryzacja: Lila Gałązka
Styling fryzur: Krzysztof Kułagowski
Scenografia i rekwizyty: Samolot.tv, Paweł Stankiewicz, Magda Sztompka, Krzysztof Walczuk, Marcin "Felek" Dybel
Fotosy: Michał Sokołowski

POSTPRODUKCJA:
Kierownik postprodukcji: Natalia Małkiewicz (BOX Postproduction)
Dźwięk: Kuba Pietrzak (BOX Postproduction)
Obraz: Eliza Płocieniak-Alvarez (BOX Postproduction)
Kolorkorekcja: Jacek Bulik (Badi Badi)

SPECJALNE PODZIĘKOWANIA DLA:
Andrzeja Owczarka & Tango Production
Andrzeja Chyry
Upright Music
Teresy Kurowskiej & Spółdzielni Pewność

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.