Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Zwycięzcy konkursu "Poznaj Orła"

2017-07-20 Drukuj
 

Już są! Znamy zwycięzców konkursu "Poznaj Orła". Jeżeli jesteście ciekawi kto zgarnął nagrody i jakie ptaki kryły się na zdjęciach, zapraszamy!

Zadanie konkursowe polegało na rozpoznaniu 10 ptaków szponiastych przedstawionych na zdjęciach. Zadanie nie było proste. Tym bardziej gratulujemy zwycięzcom, którzy wykazali się wiedzą ornitologiczną i spostrzegawczością.

Czas na rozwiązanie zagadki. Poniżej przedstawiamy prawidłowe odpowiedzi:

1  Orzeł przedni
2  Orlik grubodzioby
3  Myszołów włochaty
4  Błotniak stawowy - samica
5  Bielik
6  Myszołów
7  Orlik krzykliwy
8  Bielik - młody
9  Orzeł przedni
10  Orlik krzykliwy

Nadesłaliście łącznie 24 zgłoszenia. 9 osób udzieliło prawidłowych odpowiedzi. Zgłoszenie 1 osoby, która udzieliła prawidłowych odpowiedzi nie spełniło warunków formalnych.

Nagrody otrzymują:

  1. Paweł Bechaj
  2. Magdalena Hadwiczak
  3. Klaudia Makowska
  4. Jarosław Pastuła
  5. Tomasz Przybyliński
  6. Patryk Stempniak
  7. Grzegorz Sulima
  8. Jakub Wyka

Zwycięzcom raz jeszcze serdecznie gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do dalszego poznawania wspaniałego świata ptaków szponiastych i nie tylko.

 

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.