Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Aktualności

2018-04-12 | autor: Jacek Karczewski

Marek Adamik nie żyje.

Marek Adamik nie żyje. Niedawno wydał książkę "Sensu sens". Wszyscy o niej pisali i mówili. Między innymi, że jest "uniwersalną receptą dla każdego człowieka, który potrzebuje się zatrzymać”. Dla wielu książka ta stała się receptą na... przeżycie. A to dlatego, że Marek opowiedział w niej jak udało mu się zatrzymać stwardnienie rozsiane. Po swojemu. Szczerze i jednocześnie delikatnie.

czytaj całość
2018-03-29

Międzynarodowy Dzień Ptaków!

Międzynarodowy Dzień Ptaków! Międzynarodowy Dzień Ptaków obchodzimy co roku 1 kwietnia, żeby przypomnieć sobie, że ptaki są cudem. Aby go doświadczyć, nie musimy studiować encyklopedii, ani ruszać na wyprawę do Amazońskiej Dżungli. Wystarczy wyjść z domu lub tylko otworzyć okno – a jeszcze szerzej oczy, uszy, głowę…

czytaj całość
2018-03-29

Pięknych Świąt!

Pięknych Świąt! To czas, kiedy nadchodzi wiosna, rodzi się życie i wracają ptaki. Czas świętować! Bądźmy na pTAK!

czytaj całość
2018-03-26 | autor: Justyna Różańska

NOC SÓW aż 252 wydarzenia i 7000 uczestników

NOC SÓW  aż 252 wydarzenia i 7000 uczestników Noc Sów 2018 – jedyna taka noc w Polsce, tak bardzo na pTAK! 26% ankietowanych uczestników oceniło tegoroczną Noc Sów na piątkę, a aż dla 66% uczestników było wspaniale i dali jest 6!

czytaj całość
2018-03-23

Jak pomóc sowom?

Jak pomóc sowom? Zachęcamy do wsparcia sów i powieszenia budki lęgowej dla Puszczyka lub kosza dla Uszatki (Uszatki lubią właśnie kosze). W naszej przestrzeni coraz mniej jest miejsc, gdzie sowy mogą spokojnie wychować młode, dlatego takie domy bardzo im się przydają.

czytaj całość
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.