Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Aktualności

2018-03-21

Noc Sów w mediach

Noc Sów w mediach Jedyna, niepowtarzalna, tajemnica … tak bardzo na pTAK! Zapraszamy na jedyna taką noc w Polsce. Ale zanim wybierzecie się do lasu, zachęcamy do wysłuchania audycji oraz poczytania o sowach i Nocy Sów.

czytaj całość
2018-03-20

Dzień Wróbla! Czy wiecie, że Wróbli jest coraz mniej?

Dzień Wróbla! Czy wiecie, że Wróbli jest coraz mniej? Na początku był... Wróbel! Z archiwistycznego punktu widzenia niemal dosłownie. Był bowiem jednym z pierwszych, których Mistrz Linneusz, ojciec systematyki, metodycznie opisał i którym nadał tzw. nazwę gatunkową. A był to rok 1758. Początkowo nazwa ta brzmiała Fringilla domestica, ale bardzo szybko przemianowano ją na Passer domesticus.

czytaj całość
2018-03-14

Rzecz o sowach od 14 marca w księgarniach!

Rzecz o sowach od 14 marca w księgarniach! „Rzecz o sowach” Leigh Calvez, porywająca i osobista opowieść o spotkaniu z jednymi z najbardziej skrytych stworzeń na świecie, w księgarniach od 14 marca.

czytaj całość
2018-03-09

Wiosenny Zjazd PTOP

Wiosenny Zjazd PTOP Zaprzyjaźniona z Ptakami Polskimi organizacja Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zaprasza na wiosenny zjazd!

czytaj całość
2018-03-05 | autor: Justyna Różańska

Przedłużamy zgłoszenia na Noc Sów do 23 marca!

Przedłużamy zgłoszenia na Noc Sów do 23 marca! Nadal możesz zostać Przewodnikiem i Uczestnikiem Nocy Sów 2018! Przedłużyliśmy zgłoszenia do 23 marca. Zorganizuj własne lub dołącz do jednego z ponad 200 wydarzeń!

czytaj całość
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.