Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Aktualności

2018-02-28 | autor: Piotr Kamont

Walne Zebranie Członków - Zmiana terminu

Stowarzyszenie Ptaki Polskie informuje o przełożeniu Walnego Zebrania Członków z 7, na 20 marca 2018r. Powodem zmiany terminu jest brak możliwości zapewnianie komfortowych warunków do pracy w trakcie Zebrania przy takich niskich temperaturach. Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy.

czytaj całość
2018-02-02

Światowy Dzień Mokradeł 2018

Światowy Dzień Mokradeł 2018 2 lutego to Światowy Dzień Mokradeł. W tym roku świętujemy pod hasłem: Mokradła dla zrównoważonej przyszłości miast. Po co w mieście rzeki, bagna, jeziora, oczka wodne? Czy bagna ochronią nas od powodzi?

czytaj całość
2018-02-01 | autor: Piotr Kamont

Zostań Przewodnikiem Nocy Sów 2018

Już dziś, tj. 01.02.2018r o godzinie 17:00 zostanie uruchomiony Formularz Zgłoszeniowy dla Przewodników Nocy Sów. Na pierwsze 100 osób czeka atrakcyjny "Zestaw Przewodnika".

czytaj całość
2018-01-25 | autor: Piotr Kamont

Walne Zebranie Członków

Wszystkich członków Stowarzyszenia Ptaki Polskie zapraszamy na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się 7 marca 2018r w siedzibie Stowarzyszenia w Goniądzu, przy ul. Dolistowskiej 21.

czytaj całość
2018-01-19

Noc Sów 2018

Noc Sów 2018 To jedyna taka noc w Polsce – Noc Sów, ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom.

czytaj całość
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.