Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Członkostwo w Klubie

Drukuj

Do członkostwa w Klubie Ptaków Polskich zapraszamy wszystkich ludzi na pTAK! Tych, którzy pragną przynależeć do naszego stowarzyszenia, bo kochają Przyrodę, jak i tych, którzy troszczą się o jej dobro. 
Zapraszamy wszystkich Bocianów, Sowińskich, Szczygłów, Wróblewskich oraz im podobnych. Słowem wszystkich, którzy, choć nie zawsze świadomie, posiadają szczególną więź z ptakami - zawdzięczają im swoje nazwiska.
Klub jest otwarty dla wszystkich Bioróżnorodnych – „z pochodzenia”, jak i z wyboru. Zapraszamy więc Kwiatkowskich, Lipskich, Dębskich czy Wilkowskich oraz wszystkich ludzi na pTAK!
 
Założeniem Klubu Ptaków Polskich jest przybliżenie ludziom życia ptaków, ich zwyczajów i nawyków oraz uwrażliwienie na piękno i bogactwo otaczającego nas świata przyrody. Jego ideą jest również ukazanie możliwości i sposobów zaangażowania się człowieka w ochronę poszczególnych gatunków. W ramach Klubu pragniemy zrzeszyć jak największą liczbę osób, w tym również całych rodzin, którym życie jak i los zwierząt, a w głównej mierze ptaków, są szczególnie bliskie.

Wspólnie będziemy propagować wiedzę o ptakach, ich życiu i obyczajach. Uwrażliwiać na kruche piękno i bogactwo otaczającego nas Świata Przyrody. Podpowiadać w jaki sposób zaangażować się w ochronę poszczególnych gatunków. Jak mądrze chronić i przyjaźnie kształtować całe siedliska - nawet jeśli tym siedliskiem jest nasz przydomowy ogród lub miejski park.

Jeśli więc jeszcze nie jesteś naszą Członkinią/Członkiem – nie trać czasu! Dołącz do nas - i pozwól nam działać również w Twoim imieniu. Tyle nas łączy: wzruszenie na widok klucza dzikich gęsi ciągnących po niebie, nadzieja pierwszej jaskółki, zachwyt o zachodzie słońca nad bagienną łąką… A także troska, że zniknęły stamtąd Czajki i Kuropatwy - oraz złość, gdy widzimy kolejne, bezmyślnie zmasakrowane drzewo pod hasłem „pielęgnacji” lub całą aleję... Niech połączy nas jeszcze wspólny cel. Dołącz do Klubu Ptaków Polskich!
 

 Dlaczego warto do nas dołączyć?

 Rodzaje Członkostwa

Jak możesz się zapisać?

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat Członkostwa w Klubie Ptaków Polskich skontaktuj się z nami: 

e-mail: [email protected]
tel. kom.: +48 604 994 393 

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.