Flight of the Swans

Drukuj


 
Jedna kobieta, 7000 km, 11 krajów. (One woman. 7,000 km. 11 countries.) To krótkie zdanie promuje niezwykłe przedsięwzięcie pod nazwą Flight of the Swans – Lecąc z Łabędziami. Ale to tylko część prawdy. Bo razem z Sachą podróżuje 14 innych osób. To jej Koleżanki i Koledzy z pracy, z WWT (Wildfowl & Wetland Trust) - jednej z najbardziej zasłużonych organizacji ochrony przyrody na świecie - oraz pięcioro wolontariuszy. Ale tylko Sacha całą drogę z północnych krańców syberyjskiej tundry do Slimbridge na zachodnich peryferiach Anglii pokona lecąc! Tak, jak robią to migrujące ptaki. Tyle że ona poleci na paramotolotni!
 
Wszystko po to, aby zobaczyć świat z punktu widzenia Łabędzi Czarnodziobych, zwanych też Łabędziami Bewicka lub po prostu Bewikami. Łabędzie każdej jesieni przylatują na zimowiska w Zachodniej Europie. Jeszcze w 1995 roku było ich 29000. Od tamtego czasu ich liczba zmniejszyła się o blisko połowę. I dalej spada!
 
Niezwykła ekspedycja ma odpowiedzieć na pytanie DLACZEGO? Z tą wiedzą łatwiej będzie odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: CO trzeba ZROBIĆ aby zachować te piękne ptaki?
 
Jeśli pogoda i szczęście dopiszą, już w pierwszych dniach listopada Sachę zobaczymy na naszym niebie – a także w Goniądzu nad Biebrzą, w Bydgoszczy i w Nakle oraz w Słońsku. Wszędzie tam zatrzyma się Kobieta - Łabędź i towarzyszący jej zespół naziemny.
 

Przyjaciele, potrzebujemy Waszej pomocy, aby zapewnić naszym Gościom noclegi, wyżywienie oraz dać im możliwość spotkania się ze wszystkimi, którzy będą chcieli poznać ich osobiście - posłuchać ich opowieści z wielkiego szlaku oraz dowiedzieć się więcej o Bewikach i ich walce o przetrwanie. Niech sami zobaczą co znaczy polska gościnność!:)
 
W tym celu na portalu Odpal Projekt pod hasłem Lecąc z Łabędziami prowadzimy zbiórkę pieniędzy. Każde podarowane 10 zł ma sens, bo każde 10 zł może pomóc uratować zagrożone łabędzie. Przyłączcie się do nas i razem wspierajmy Sachę i jej niezwykłą misję:
http://odpalprojekt.pl/projekty/pokaz/1056,lecac-z-labedziami
 
Nieście w świat wiadomość o Sachy i naszej zbiórce. Dla wszystkich Darczyńców przewidzieliśmy wyjątkowe podziękowania i nagrody – szczegóły na: www.odpalprojekt.pl  projekt Lecąc z Łabędziami.
 
Bądźmy na pTAK!:)

 


O koordynację polskiego etapu projektu Flight of the Swans WWT poprosiło stowarzyszenie Ptaki Polskie. Partnerami polskiej części wydarzenia są m.in. stowarzyszenie Black Wings Team, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Karp Nakielski / CGFP Ryby, Hotel w Sercu Biebrzy, Miasta Bydgoszcz i Goniądz, Biebrzański Park Narodowy, Lasy Państwowe.

O projekcie Flight of the Swans będą mówić media we wszystkich 11 krajach na trasie przelotu Sachy (i Bewików). Stałą relację z tej niezwykłej wyprawy zapewniać będzie BBC – Patron Medialny projektu. Patronem medialnym polskiego etapu projektu jest Radio TOK FM.
 
Kalendarz Flight of the Swans

Mapa przelotu ekspedycji Flight of the Swans przez Polskę

O projekcie i ludziach Flight of the Swans
Przyglądajmy się niebu nad naszymi głowami
Sacha Dench
Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie!

O Łabędziach
I ślubuję Ci miłość, wierność i to, że Cię nie opuszczę…
Rodzina
Sprawy życia i śmierci
W drodze
Razem i każdy po swojemu
W kontakcie
Ptaki Świętego Walentego?

O WWT (Wildfowl & Wetland Trust)
Dafila i poranne łabędzie, czyli wszystko zaczęło się w Slimbridge
“Zainteresuj chłopca przyrodą…”

Filmy
Dlaczego Flight of the Swans? (angielska wersja językowa)
Flight of the Swans w brytyjskich mediach. Sierpień 2016 (angielska wersja językowa)
Ofiara ołowicy
Badania łabędzi w WWT

Polscy Partnerzy Flight of the Swans
Galeria
 Pomóż nam zorganizować polski etap misji Flight of the Swans i wesprzyj nas finansowo.

Pomóż Bewickom oraz innym ptakom wędrownym i podpisz petycję: www.flightoftheswans.org/support/petition
Flight of the Swans: www.flightoftheswans.org, FB, TWITTER
WWT (Wildfowl & Wetland Trust): www.wwt.org.uk

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.