Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Kolejne uratowane życie!

Drukuj
 

Halinka znowu na niebie! – Historia uratowanego Bielika

Na początku maja pod skrzydła Orlen dla Orłów trafił kolejny podopieczny. Samicę Bielika w bardzo ciężkim stanie odnalazła Straż Leśna i przetransportowała do Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych w Sobieńczycach. Szybka wizyta u lekarza weterynarii nie wykazała złamań, jednak ptak pozostał na nocnej obserwacji. Lekarze stwierdzili zatrucie. Ptak trafił do Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt „Ostoja”, gdzie pod troskliwą opieką powoli dochodził do zdrowia.

W końcu po ponad miesięcznej rehabilitacji nadszedł dzień, w którym nasze ptaszysko wróciło na wolność.

Poniżej film oraz zdjęcia z tego radosnego wydarzenia! 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.