Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Konkurs „ZNAJDŹ ORŁA!”

Drukuj
 

Wyniki Konkursu "ZNAJDŹ ORŁA"
Konkurs „ZNAJDŹ ORŁA!” organizowany przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie przy współpracy z PKN ORLEN został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa, której zadaniem była ocena nadesłanych prac nie miała łatwego wyboru. Wszystkie (poza jedną) nadesłane zgłoszenia spełniały wymogi formalne, a prace były związane z tematem konkursu. Kierując się przyjętymi w regulaminie kryteriami wyłoniliśmy 6 zwycięskich zdjęć.

Zwycięzcą konkursu "Znajdź orła" zostaje... Marianna Ciurzyńska ze Szczecina! Zaskoczyła nas swoim czujnym okiem i kreatywnym umysłem :). Serdecznie gratulujemy!


Drugie miejsce zajmuje Anna Żytowiecka z Płocka ze swoją propozycją "Na zawsze z orłem".


Ostatnie miejsce na podium należy do Małgorzaty Stępkowskiej z Nowego Miasta Lubawskiego , która znalazła orła w bardzo nietypowym miejscu!


Przyznaliśmy również dwa wyróżnienia dla:

Hanny Zaremby,


Pawła Wrony,  


za piękne zdjęcia ptaków w naturalnych warunkach.

Przypominamy, że konkurs trwał od 24 stycznia do 23 lutego 2017 r. Aby wziąć udział w konkursie wystarczyło przesłać 1-3 zdjęcia inspirowane orłami. Mogły to być zdjęcia ptaków w naturze lub orły „zakodowane” w naszej kulturze i codzienności.
Konkurs ZNAJDŹ ORŁA ! jest jednym z wielu inicjatyw podejmowanych w ramach programu ochrony orłów pod nazwą „ORLEN dla Orłów”, którego głównym celem jest wspieranie leczenia orłów i przywracanie ich naturze. Klienci stacji paliw ORLEN – uczestniczy programu lojalnościowego VITAY – także mogą aktywnie wspierać  rehabilitację i leczenie orłów poprzez przekazywanie punktów otrzymanych za zakupy w ramach programu VITAY na stronie programu www.vitay.pl

Zwycięzcom Gratulujemy!!! A wszystkim uczestnikom dziękujemy za przesłane prace

Konkurs „ZNAJDŹ ORŁA!”
 
Orzeł - silny, dumny, niezależny. Nasi przodkowie wpisali go w godło. Królowie bili go na monetach. Chcieli, żeby Polska i Polacy byli, tacy jak te majestatyczne ptaki.
 
Żyjemy wśród orłów. Tych dosłownych, które są trwałym elementem polskiej przyrody i tych „w przenośni”. Każdy ma je w portfelu. Kierowców orzeł wita na stacjach paliw PKN ORLEN. Dzieci i młodzież grają w piłkę na „Orlikach”. Wielu zna jezioro Orle.
 
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy konkurs ZNAJDŹ ORŁA!. Wierzymy, że każdy może go odnaleźć w swoim otoczeniu. Wystarczy rozejrzeć się dookoła. Spojrzeć na najbliższe sąsiedztwo (i te trochę dalsze) z innej perspektywy. Zobaczyć je na nowo.
 
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przesłać 1-3 zdjęcia inspirowane orłami. Mogą to być zdjęcia ptaków w naturze. Ale mogą to być również orły „zakodowane” w naszej kulturze i codzienności. W przedmiotach użytkowych, obrazach, rzeźbach i instalacjach, nazwach miejsc, ulic i budynków.
 
Do zdjęć konkursowych należy dołączyć wypełniony formularz dostępny w regulaminie i wysłać na adres [email protected].
 
Liczymy na Waszą pomysłowość, oryginalność i dociekliwość. Pokażmy wspólnie, że orły stanowią część naszego dziedzictwa. Przyrodniego, kulturowego i historycznego.
 
Zależy nam, aby orzeł przetrwał nie tylko w symbolach i na zdjęciach, ale także w przyrodzie. Dzisiaj ich populacja w Polsce jest bardzo nieliczna, w przypadku orła przedniego i orlika grubodziobego – zagrożona wyginięciem. Przy tak niskiej liczebności odratowanie każdego osobnika jest niezwykle istotne. Dlatego PKN ORLEN wraz ze stowarzyszeniem Ptaki Polskie prowadzi program „ORLEN dla Orłów”, którego głównym celem jest wspieranie leczenia orłów i przywracanie ich naturze. Także klienci stacji paliw ORLEN – uczestnicy programu lojalnościowego VITAY mogą aktywnie wspierać  rehabilitację i leczenie orłów poprzez przekazywanie swoich punktów VITAY na stronie programu www.vitay.pl. Konkurs ZNAJDŹ ORŁA! jest jedną z wielu inicjatyw podejmowanych w ramach tego programu.
 
Życzymy Wam dobrej zabawy i wielu inspirujących spotkań z orłami!
 
Czekamy na Wasze zgłoszenia!

REGULAMIN KONKURSU

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.