Nasi Pacjenci: Młodociany bielik ze Szczecina – Wielgowa, odcinek 1

Drukuj

Poznajcie kolejnego pacjenta programu ORLEN dla Orłów z ośrodka w Szczecinie – Wielgowie: młodociany samiec bielika.
 
Ptak ma 1-2 lata i trafił do ośrodka silnie osłabiony, ze znaczną kacheksją (osłabienie, zanik i degeneracja) mięśnia piersiowego oraz raną postrzałową skrzydła. Bardzo możliwe, że kacheksja została wywołana traumą postrzałową. A sam strzał bez wątpienia był działaniem celowym. Trudno wziąć bielika za jakiekolwiek ptaka łownego. Z całą pewnością też, zgodnie z prawem, w Polsce sezon łowiecki na ptaki rozpoczyna się dopiero 15 sierpnia.
 
Ptak jest już po zabiegu chirurgicznym. Czeka go dłuższa rehabilitacja. Mamy jednak nadzieję, że wszystko ułoży się pomyślnie i za jakiś czas będziemy mogli go zwrócić Naturze.
 
Więcej o naszych skomplikowanych relacjach z bielikami i nie tylko możesz przeczytać w innym artykule w naszej zakładce ORLEN dla Orłów: http://www.ptakipolskie.pl/laska-panska-na-pstrym-koniu-jezdzi

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.