Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Noc Sów 2015

Drukuj
 

            

Zapraszamy na jedyną taką noc w Polsce – Noc Sów, ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone nocnym łowczyniom, organizowane przez Ptaki Polskie. 4. edycja wydarzenia odbędzie się 10-12 kwietnia 2015 (bądź zbliżonym terminie).

 
Dzięki współpracy wolontariuszy i edukatorów z całego kraju, wspólnie poznamy świat sów – gatunki występujące w Polsce, metody badań i ochrony oraz rolę w kulturze. Co więcej, ruszymy w teren, gdzie spacerując i nasłuchując zbliżymy się do sów jeszcze bardziej. A wszystko to w samym środku jednej z kwietniowych nocy, kiedy większość z nich jest najbardziej aktywna.
 
Lokalne wydarzenia prowadzone będą przez wolontariuszy, edukatorów – Przewodników Nocy Sów.
 
 
Uczestnictwo w Nocy Sów
 
Uczestnikiem Wydarzenia może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków czy przyrody.
 
Wybieramy spośród ponad 40 lokalizacji w całym kraju - tutaj. Następnie kontaktujemy się z Przewodnikiem z wybranej miejscowości i zgłaszamy swoje uczestnictwo. W Twojej miejscowości nikt nie organizuje Nocy Sów? Nic straconego – skontaktuj się z lokalnym przyrodnikiem, Nadleśnictwem lub szkołą i zaproponuj organizację wydarzenia.
 
Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców/opiekunów bądź po przedstawieniu odpowiedniej zgody od rodziców/opiekunów.

Udział w akcji jest nieodpłatny. Wszelkie działania mają charakter wolontariacki.  

Zostań Przewodnikiem Nocy Sów
 
Jeśli chciałbyś/chciałabyś zostać Przewodnikiem Nocy Sów i zorganizować Noc Sów w swojej miejscowości, przyłącz się do nas.
 
Potrzebne będą: dobre chęci, podstawowa wiedza na temat ptaków (w szczególności sów), pasja oraz umiejętność przekazywania wiedzy innym. Podczas wybranego przez Ciebie wieczoru będziesz mieć wspaniałą okazję, by przybliżyć lokalnej społeczności znaczenie, piękno i potrzebę ochrony sów.
 
Przygotowany przez nas Poradnik Przewodnika Nocy Sów pomoże Ci zorganizować wydarzenie.
 
Przewodnicy Nocy Sów, którzy do 5 kwietnia 2015 r. prześlą nam wypełniony Formularz zgłoszeniowy dla Przewodnika Nocy Sów, nie tylko będą mogli liczyć na naszą pomoc i wsparcie, ale otrzymają również komplet materiałów w wersji elektronicznej, pomocnych przy realizacji całego wydarzenia.
 
W skład materiałów wchodzić będą:

  • poradnik Przewodnika,
  • wzór plakatu promującego wydarzenie,
  • prezentacje multimedialne,
  • głosy sów,
  • zdjęcia,
  • film przyrodniczy,
  • karta obserwacji,
  • lista obecności,
  • wzór informacji prasowej.
 
 
Szkolenie dla potencjalnych Przewodników Nocy Sów „Sowy w Polsce”
 
Pomyśleliśmy również o tych, którzy chcieliby zorganizować Noc Sów w swojej miejscowości, jednak obawiają się, że ich wiedza i umiejętności nie są zbyt wystarczające do przeprowadzenia takiego wydarzenia.
 
Specjalnie dla Was organizujemy szkolenie specjalistyczne „Sowy w Polsce”, które odbędzie się 28-29 marca 2015 r. w Goniądzu nad Biebrzą. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
 
Szczegóły na temat uczestnictwa w szkoleniu wraz z dokładnym programem znajdziecie tutaj.
 
 
Uczestnicy, jak i Przewodnicy Nocy Sów zobowiązani są do zapoznania się z Regulaminem Nocy Sów.

Wszelkich dodatkowych informacji oraz wsparcia przy organizacji wydarzenia udziela Ewa Stróżniak, Koordynatorka ds. Edukacji. Kontakt drogą telefoniczną 887 747 737 lub mailowo: [email protected].
 

Więcej informacji:
 
Regulamin Nocy Sów
Przykładowy Program Nocy Sów
Poradnik Przewodnika Nocy Sów
Formularz zgłoszeniowy dla Przewodnika Nocy Sów
Zgoda rodziców/opiekunów
Plakat promocyjny Nocy Sów
 
 
 
Poznaj, Pokochaj, Pomóż – wspólnie możemy chronić sowy!

 
   
 
 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.