Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Ogród na pTAK! na Pomorzu

Drukuj

Razem z przedszkolakami z Gminnego Przedszkola w Straszynie i uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Gdańsku stworzyliśmy dwa Ogrody na pTAK! - miejsca przyjazne ptakom, owadom i ... ludziom.

W ramach projektu posadziliśmy:
- 200mb żywopłotu z berberysu, buka, grabu i malin,
- 6 skupisk krzewów owocujących (bez czarny, kalina, rokitink)
- kwietną łąkę
i powiesiliśmy 6 budek lęgowych dla sikor.

 
Sprawozdanie merytoryczne z realizacji projektu.

Projekt został dofinansowany ze środków  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach umów: WFOŚ/D/795/76/2018 

Wartość projektu - 11 445zł
Dofinansowanie WFOŚiGW w Gdańsku - 8 445zł

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.