Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Konkurs Orle ciekawostki

Drukuj

Przez ostatni rok śledziliśmy losy orłów, które w ramach programu „ORLEN dla Orłów” trafiły do Ośrodków Rehabilitacji Zwierząt na terenie naszego kraju. Wspólnie „ściskaliśmy kciuki”, żeby odzyskały zdrowie. Razem świętowaliśmy ich powrót do natury. Przy okazji poznawaliśmy tajemnice tych majestatycznych ptaków. W ramach ubiegłorocznego konkursu „Znajdź Orła” szukaliśmy orłów w naszym otoczeniu. Przy okazji lipcowego konkursu „Poznaj Orła” sprawdzaliśmy jak wyglądają.
 
Tym razem zapraszamy do udziału w konkursie Orle ciekawostki. To ostatnia w tym roku szansa, żeby sprawdzić swoją wiedzę o podopiecznych projektu „ORLEN dla Orłów”.
Jeśli wiesz gdzie zimują Orliki grubodziobe, jak duży potrafi być rewir Bielika, a do tego pamiętasz historię Bogdana, odpowiedzi nie sprawią Ci żadnych trudności.
A jeśli któreś z pytań sprawi kłopot, zajrzyj na profil - ORLEN dla Orłów na Facebooku :) (https://www.facebook.com/orlendlaorlow/)
 
Aby wziąć udział w konkursie „Orle ciekawostki” należy:

  1. Odpowiedzieć w formie testu na 15 pytań dotyczących głównie ptaków szponiastych – w tym celu należy wypełnić Załącznik nr 1 do Regulaminu.
  2. Dodatkowo wypełnić odpowiedni formularz konkursowy - Załącznik 2 lub Załącznik 3 do Regulaminu,
  3. Wysłać do dnia 24.09.2017 r. (do godz. 23:59) na adres [email protected] kompletne Zgłoszenie konkursowe.
 
Uczestnik może przesłać tylko jedno Zgłoszenie. W  konkursie  do wygrania przewidziano  8  nagród  w  postaci  zestawu,  w  skład  którego  wchodzi:  karmnik  i  zapas  karmy.
 
PYTANIA KONKURSOWE

Czekamy na Wasze zgłoszenia! 
 
Koniecznie zapoznajcie się z REGULAMINEM.
 
Konkurs Orle ciekawostki jest jednym z wielu inicjatyw podejmowanych w ramach programu „ORLEN dla Orłów”. W ramach programu pomogliśmy do tej pory czternastu bielikom, jednemu orłowi przedniemu i jednemu orlikowi krzykliwemu. Siedem bielików wróciło na wolność. Jeden nie przeżył. W przypadku pozostałych kontynuowany jest proces leczenia i rehabilitacji. Dodatkowo w jednym z ośrodków rehabilitacji, z którymi współpracujemy, wolontariusze - pracownicy PKN ORLEN zbudowali wolierę, w której rehabilitowani są nasi skrzydlaci pacjenci.
 
Rehabilitację i leczenie orłów aktywnie wspierają także klienci stacji paliw ORLEN, będący uczestnikami programu lojalnościowego VITAY. Mechanizm jest bardzo prosty, bo punkty jakie otrzymują za zakupy mogą przekazać na finansowe wsparcie zagrożonych wyginięciem ptaków. Dzięki temu ORLEN wymienia te punkty na złotówki i zasila konto Stowarzyszenia Ptaki Polskie. Szczegóły opisane są na stronie programu www.vitay.pl. 
 

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.