Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Orlen dla Orłów - pomogliśmy już 16 ptakom!

Drukuj
 

Stowarzyszenie Ptaki Polskie współpracuje z Polskim Koncernem Naftowym ORLEN, żeby razem ratować ostatnie polskie orły i ich kuzynów – inne ptaki drapieżne. Piszemy o orłach, orlikach i bielikach, a także chronimy miejsca, w których żyją. Chcemy, żeby sylwetki tych wspaniałych ptaków – ich życie i problemy, były Wam bliższe. Tych bardziej pechowych, leczymy w zaprzyjaźnionych ośrodkach rehabilitacji w całej Polsce.
 
Więcej o naszych działaniach możecie przeczytać tutaj.

Zapraszamy również do zajrzenia na profil FB poświęcony działaniom pod hasłem Orlen dla Orłów. Żeby przejść do profilu kliknij tutaj.
 

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.