Nasi Pacjenci: Orlik Krzykliwy ze Szczecina – Wielgowa, odcinek 1

Drukuj

Nowy ośrodek i nowy gatunek! Tym razem „ORLEN dla Orłów” pomaga w leczeniu dorosłej samicy orlika krzykliwego, która trafiła do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Szczecinie - Wielgowie. Pechową orlicę (wbrew nazwie orliki to najprawdziwsze orły!), znaleziono pod Stargardem Szczecińskim, po kolizji z turbiną wiatrową.
 
Stwierdzono u niej uszkodzenie dolnego odcinka kręgosłupa oraz niedowład lewej kończyny miednicznej. Jakby tego było mało, zniszczeniu uległy też tzw. lotki pierwszorzędowe (to te największe pióra na zewnętrznych krawędziach skrzydeł)  oraz sterówki (pióra w ogonie). Ptak został całkowicie uziemiony! Poza ośrodkiem nie miałby szans na przeżycie. Leczenie i rehabilitacja zaczynają przynosić widoczną poprawę.
 
Najpewniej nasza orlica pozostawiła też w gnieździe swoje jedno młode. Czy uda się jej partnerowi wychować je samemu?
 
Więcej o orlikach w naszej zakładce ORLEN dla Orłów http://www.ptakipolskie.pl/orly-orliki oraz na stronie www.orlikgrubodzioby.org.pl

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.