Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Rejs po Wiśle z Bielikiem w tle

Drukuj

Program Orlen dla Orłów to nie tylko bezpośrednia pomoc ptakom trafiającym do Ośrodków rehabilitacji, ale też edukacja i ciekawie spędzony czas na wolnym powietrzu. Przekonali się o tym uczestnicy rejsu po Wiśle, który odbył się 19 maja 2018 w Płocku.
W trakcie wspólnej wycieczki mieliśmy okazję obserwować nie tylko pospolite Krzyżówki, Czaple siwe i Kormorany, ale też Bielika, krążącego nad Wisłą.

Więcej o wydarzeniu przeczytasz tutaj:
 

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.