Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Wydarzenia członkowskie

2015-08-28 | autor: Ptaki Polskie

Poznaj z nami gdańskie ptaki jesienią!

Poznaj z nami gdańskie ptaki jesienią! Jesień to magiczny czas dla ptaków. Trwa w pełni jeden z największych fenomenów w przyrodzie. Cud migracji - spektakl, który możemy podziwiać na żywo, tuż nad naszymi głowami. Tysiące ptaków w kluczach, stadach i w pojedynkę opuszcza nas i wybiera się w daleką podróż na zimowiska.

czytaj całość
2015-06-02

Poznaj z nami gdańskie pTAKi! cz. II

Poznaj z nami gdańskie pTAKi! cz. II Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Trójmiasta i okolic na czerwcowe wycieczki w ramach projektu "Poznajemy gdańskie pTAKi". Dwa parki zdrojowe już za nami, więc tym razem będziemy szukać ptaków wodnych.

czytaj całość
2015-05-22 | autor: Anna Pilarska, Ptaki Polskie

Poznaj z nami gdańskie pTAKi!

Poznaj z nami gdańskie pTAKi! Wróble, Szpaki, Pleszki, Piecuszki, Bogatki, Oknówki i Jerzyki. A obok nich Krzyżówki, Łyski, Łabędzie i Mewy. Wszystkie te gatunki, oraz wiele innych można spotkać w miastach. Żyją obok nas. Dzielimy z nimi domy, bloki, parki, ogrody i jeziorka. Gdańsk nie jest wyjątkiem. Nasze miasto jest pełne ptaków.

czytaj całość
2015-03-17

Szkolenie specjalistyczne "Sowy w Polsce"

Szkolenie specjalistyczne Sowy to bez wątpienia ptaki magiczne w każdym tego słowa znaczeniu. Od wieków nam towarzyszyły i od wieków głęboko wpływają na naszą wyobraźnię. Wbrew pozorom wciąż żyją obok nas, choć dla niektórych gatunków to już tylko kwestia czasu.

czytaj całość
2015-03-09

Drobne ssaki. Prawy brzeg Wisły

Drobne ssaki. Prawy brzeg Wisły Pogoda zaczęła robić swoje. Ptaki wyczuły nadchodzącą wiosnę i ruszyły. Lecą Żurawie, Gęsi, Skowronki. Nie mogło oczywiście zabraknąć Czajek. Zatem – głowy do góry i wypatrujemy! Także w stolicy.

czytaj całość
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.