Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Śpiewamy na pTAK!

2014-05-12 Drukuj
 

Śpiewamy na pTAK! Ptaki. Były inspiracją dla Mozarta, Betowena, Straussa, Vivaldiego, Chopina. Tak samo inspirowały ludowych grajków i pieśniarzy. Swoim śpiewem dawały natchnienie poetom i śpiewały na długo zanim my w ogóle pojawiliśmy się na Ziemi. Dając ukojenie zainspirowały i nas. W tym roku po raz pierwszy usłyszymy rozśpiewane głosy a wraz z nimi klaśnięcia, świsty, klekotania w rozpisanych aranżacjach na chóry w konkursie: Śpiewanie na pTAK!
Wspólna inicjatywa razem z dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Mundus Cantat w Sopocie, Panią Joanną Stankowską przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Do nagrody statuetki Czajki – loga Ptaków Polskich oraz wyznaczoną przez nasze Stowarzyszenia nagrodę pieniężną w wysokości 3tys złotych staje 10 rozśpiewanych chórów z kraju i z zagranicy. Wszystkich miłośników muzyki klasycznej i nie tylko serdecznie zapraszamy Zainspirowane ptakami do Sopotu przyjeżdżają zespoły z Japonii, Brazylii, Wenezueli, Szwecji, Ukrainy, Rosji i miedzy innymi Czech i Polski aby zaśpiewać właśnie dla nas!
Festiwal Mundus Cantat odbędzie się od 20-24 maja w Sopocie i tu po raz pierwszy usłyszymy premierę ptasich utworów skomponowanych specjalnie na tą okazję przez współczesnych kompozytorów takich jak: Ko Matsushita, Japonia (Tori) i Krzysztofa Zimmermann, Polska (Allegro Alato).   
Dzięki uprzejmości zespołów i naszych sponsorów jak Solition czy Lasy Państwowe Wejherowo podczas festiwalu nagramy płytę na żywo, która wzbogaci naszą wiedzę o dźwięki ptaków między innymi z Ameryki Południowej, Azji czy Wschodniej Europy.
Cały Festiwal urozmaicą również muzyczne happeningi, konkursy muzyki sakralnej, świeckiej i ludowej oraz gospel, jazz, spiritual wraz z koncertem finałowym na którym wystąpi gość specjalny - Grupa Xcor z Wenezueli http://bit.ly/1s88QH7
Szczegółowy Festiwalu na stronie: http://on.fb.me/1mHztRJ
Zaproszenie na wydarzenie właśnie obiega cały świat http://bit.ly/SFcXAh do zobaczenia na Festiwalu.
Z ptasimi pozdrowieniami na wysokie C!
Zespół Ptaków Polskich
 

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.