Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Zespół

Drukuj

Arek Glaas
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej


Przez większość życia Sopocianin duszą, sercem, rodziną i studiami na wydziale prawa. Z tego powodu woli małe ojczyzny, a do tych dużych nie był nigdy przekonany. Od kilkunastu lat związany zawodowo z ubezpieczeniami morskimi, które teraz zawiodły go do Anglii. Stamtąd tęskni za szerokimi horyzontami Biebrzy i zapachem liści na jesieni. Wyznawca dzikiej natury jako wartości najwyższej. Do homo sapiens jako składnika przyrody podchodzi z rezerwą, ale nadrabia to zapałem do komunikacji społecznej oraz wiarą w siłę i skuteczność obywatelskich inicjatyw.  Społeczną działalność zaczął w szkole podstawowej od wolontariatu w bibliotece, potem było harcerstwo i zaangażowanie polityczne.  Od kiedy wpadł po dziób w Ptaki Polskie twierdzi, że tu najpiękniej rozwijają mu się skrzydła.
 

Piotr Kamont
Prezes Zarządu 

Z Ptakami Polskimi związany od samego początku. A dokładnie od momentu, w którym Ptaki Polskie były tylko ideą, która urodziła się kilku głowach.
Od wielu lat tę ideę, która zwiera się w trzech prostych słowach „Poznaj, Pokochaj, Pomóż” stara się konsekwentnie realizować. Opowiada o ptakach i przyrodzie wszędzie tam gdzie chcą go słuchać. W przedszkolach, szkołach i w Ptasim Radiu Gdańsk. Przy tej okazji, zawsze podkreśla, że los ptaków i przyrody zależy od naszych codziennych, małych decyzji. Że wystarczy niewiele, żeby pomóc.
Dlatego wiesza budki dla Sikor i Jerzyków i zakłada Ogrody na pTAK!.
Nie gdzieś daleko „na biebrzańskich bagnach i w dalekich puszczach”, ale pod domem i przy szkole...
 
Wybrał Ptaki (a może to Ptaki wybrały jego), bo są. Są zawsze i wszędzie. Wystarczy przystanąć. W mroźną zimę, upalne lato i deszczową jesień. Są i obserwują jak każdego roku kradniemy im kawałki ich świata. Stowarzyszenie Ptaki Polskie jest w jego oczach „narzędziem”, które może i musi spowolnić ten proces. Bo chyba nie da się go zatrzymać.
Najbardziej lubi przestrzeń i krowy ;) A z nimi Czajki, Krwawodzioby i Skowronki.
Jacek Karczewski
Członek Zarządu ds. Komunikacji i PR
Autor wielu artykułów prasowych publikowanych m.in. w Gazecie Wyborczej. Można go też usłyszeć w Radiu – najczęściej w TOK FM. Od lat, z powodzeniem, działa na rzecz ochrony przyrody. W jego dotychczasowej karierze można znaleźć wiele zawodów i zajęć. Przede wszystkim jednak, to doświadczony trener i konsultant w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi i komunikacji społecznej. Z pierwszego wykształcenia Psycholog. Studiował także ochronę przyrody i język francuski.
Całym sercem oddany idei ochrony przyrody. Sam o sobie mówi,  że ma „odlot na punkcie ptaków”. Kaszub, najprawdopodobniej urodzony w gęsim gnieździe - mimo że Pani Ania (jego Mama) i oficjalne dokumenty temu przeczą. Ale to gęsi właśnie są jego ukochanymi ptakami. Znawca i pasjonat. Kiedy mówi o ptakach - rosną mu skrzydła, a czasami pojawiają się pióra we włosach… Jedyne czego brakuje mu do szczęścia,  to „więcej czasu!”


Ania Pilarska
Specjalistka ds. Komunikacji i PR

Pochodzi z Mazur, a dokładnie z Gołdapi.
Filolog i tłumaczka z języka angielskiego. Obecnie, woli tłumaczyć innym, dlaczego warto dbać o Przyrodę. Raczej po polsku, czasem po angielsku. Aby miłość do Przyrody przekształcić w bardziej czynny udział w jej ochronie, dołączyła do zespołu Ptaków Polskich w Sopocie. Znalazła tu Ludzi z Pasją i możliwość rozwoju. Dba o dobry PR Przyrody i Ptaków. Walczy o zaprzestanie polowań na ptaki w Koalicji Niech Żyją!, a stresy walki o ostatnie przestrzenie dzikich zwierząt leczy wszelkimi sportami, czasem z rodziną i tuleniem swojej ukochanej  prawie - Labradorki Axy.
Weganka. 


 
Emilia Sokołowska
Koordynatorka Regionu Podlasie
 
Urodzona w Grajewie, nadal tam mieszka i nie wyobraża sobie życia nigdzie indziej, z dala  od swojej Biebrzy. Tęskniła też za Biebrzą podczas kilkuletniego rozstania na studiach  w Szkole Głównej  Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Było to oczywiście Funkcjonowanie i Ochrona Środowiska Przyrodniczego. Aby napisać pracę magisterską spędziła wiele dni w Biebrzańskim Parku Narodowym, obserwując koniki polskie. Została w Parku na praktykach i stażu w Dziale Monitoringu Badań Naukowych. Po roku spędzonym w Parku trafiła na swoje przeznaczenie – Ptaki Polskie. W Stowarzyszeniu pracuje do dziś. Jest asystentką administracyjną w projekcie Orlik Ptak Jakich Mało oraz Koordynatorką Regionu Podlasia. Nieprzyzwoicie dużo czyta. Życie wypełnia jej Ochrona Przyrody, ale największym hobby i  pasją pozostaje ukochany, czarny labrador o imieniu Nigra.
(obecnie na urlopie macierzyńskim)
 

  

 


 

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.