25 września 2016. Miezień, Rosja.

Drukuj

Sacha kończy postój w Miezień i rusza w kierunku Archangielska. Od teraz towarzyszyć jej będzie ekipa naziemna. Koledzy i Koleżanki z WWT oraz kilkoro Wolontariuszy - łącznie 11 osób, które drogą lądową dołączyło do Sachy i Dana aby na bieżąco zapewniać im paliwo, odpowiednie wsparcie techniczne i logistyczne oraz pomagać w działaniach komunikacyjnych i promocyjnych – na rzecz Bewicków i wszystkich migrujących ptaków.
Sacha już na poprzednim etapie a także jeszcze przed startem spotykała się z mieszkańcami miejscowości w których zatrzymywała się na postój i odpoczynek. Specjalne wydarzenie z jej udziałem zorganizowano też w Moskiwie.
 
Jak sama mówi “Ludzie tutaj bardzo interesują się tym co robimy i chętnie wspierają nasz projekt. Otrzymuję dużo pomocy i życzliwości ze strony każdego kogo spotykam. Jest to naprawdę wzruszające. Dzieciaki ze szkół w których miałam spotkania były niesamowite! Dając mi listy dla dzieci z kolejnych szkół, obiecywały że zaopiekują się łabędziami na miejscu i przypominały żebym ja się nimi dobrze zajęła po tym, jak już dotrą w nasze strony.”
 
Wieść o Sachy i projekcie Flight of the Swans szybko rozniosła się po osadach w rosyjskiej tundrze. Sacha w każdej kolejnej miejscowości była nie tylko serdecznie witana ale też wyczekiwana z niecierpliwością.     

 

Tymczasem w innej części rosyjskiej Dalekiej Północy, w słynnym i ważnym dla Bewicków rezerwacie Nienieckij na Półwyspie Tajmyr, filmowcy i przyrodnicy z WWT wciąż obserwują i filmują stada przygotowujące się do dalekiej migracji na Zachód. Ekipa, żeby podejść ostrożne ptaki często musiała ukrywać się w… lodowatej wodzie na której odpoczywały i posilały się Łabędzie. Ptaki zajadały się głównie glonami i planktonem. Ludzie – surowymi rybami.Pomóż nam zorganizować polski etap misji Flight of the Swans i wesprzyj nas finansowo.

Pomóż Bewickom oraz innym ptakom wędrownym i podpisz petycję: www.flightoftheswans.org/support/petition
Flight of the Swans: www.flightoftheswans.org, FB, TWITTER
WWT (Wildfowl & Wetland Trust): www.wwt.org.uk


Powrót do zakładki

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.