Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

12 tysięcy uczestników na Nocy Sów 2018!

2018-06-01 | autor: Justyna Różańska Drukuj
 

12 tysięcy uczestników na Nocy Sów 2018! Noc Sów 2018 za nami! Dziękujemy!

Po raz siódmy odbyła się Noc Sów – jedyna taka noc w Polsce, tak bardzo na pTAK! 

W tym roku odbyło się aż 252 wydarzenia i wzięło w nich udział około 12 000 uczestników!


Gorąco dziękujemy za Wasz entuzjazm i zaangażowanie!

Skąd wiemy, żeby było Was tak wielu? Spłynęło do nas 126 relacji przewodników ze zorganizowanych przez nich wydarzeń! W tych wydarzeniach wzięło udział 
5 967 uczestników. 126 wydarzeń to połowa wszystkich, które odbyły się w ramach Nocy Sów 2018! Na tej podstawie szacujemy zatem, że w Nocy Sów 2018 wzięło udział 12 000 uczestników! Ciągle czekamy na pozostałe 126 relacji i mocno zachęcamy przewodników do opisania swoich wydarzeń, dodania zdjęć oraz podania liczby uczestników. To pozwoli nam na podanie ostatecznej liczby!

Każdy przewodnik może dodać swoją relację tutaj:
http://nocsow.pl/formularz-relacji

Gorąco zapraszamy do przeczytania już dodanych relacji przewodników. Można je znaleźć na mapie na stronie http://nocsow.pl/#map. Relacje oznaczone są zieloną pineską.

Zapraszamy również do obejrzenia i przeczytania relacji przewodników i uczestników na naszym profilu na FB @jestem na pTAK! na specjalnie utworzonym wydarzeniu Noc sów 2018.

Noc Sów 2018 odbyła się w weekend 24-25 marca 2018. Choć było zimno, serca uczestników i przewodników ogrzewała ptasia pasja i ciekawość. Po raz kolejny wraz z dziesiątkami przewodników z całej Polski udało nam się przybliżyć świat sów tysiącom uczestników. Jesteśmy pewni, że wycieczki i warsztaty o sowach bezpośrednią wpływają na ich ochronę. Zależy nam, żebyśmy wszyscy wiedzieli odrobinę więcej o sowach i ich losie, a także sposobach ich wsparcia.

Przeczytajcie również podsumowanie ankiet z Przewodnikami i Uczestnikami.


Gorąco dziękujemy partnerom Nocy Sów 2018: 


Nessi Sportswear

  oraz Wydawnictwu MuzaRelacja z Nocy Sów na Pogórzu Przemyskim


 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.