Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Jak pomóc sowom?

2018-03-23 Drukuj
 

Jak pomóc sowom? Zachęcamy do wsparcia sów i powieszenia budki lęgowej dla Puszczyka lub kosza dla Uszatki (Uszatki lubią właśnie kosze). W naszej przestrzeni coraz mniej jest miejsc, gdzie sowy mogą spokojnie wychować młode, dlatego takie domy bardzo im się przydają.


Jeśli chcesz wesprzeć sowy w Polsce, prosimy o wpłatę 150 zł na konto
SBR Bank 41 8769 0002 0000 6565 2000 0080 
Ptaki Polskie
ul. Dolistowska 21
19-110 Goniądz
Z dopiskiem: Dla sów
 
150 zł to koszt budki lęgowej lub kosza wraz z kosztem montażu.
 
Jesienią, czyli przed rozpoczęciem okresu godowego i lęgowego sów, powiesimy budki i kosze, żeby sowy bez problemu znalazły miejsce na złożenie jaj i wychowanie piskląt.
 
 
Można samemu powiesić budkę – jednak uprzedzamy, że budki dla sów powinny wisieć naprawdę wysoko i w odpowiednich miejscach, a żeby powiesić budkę na drzewie, trzeba mieć pozwolenie właściciela terenu. Jeśli czujesz, że podołasz temu zadaniu, zachęcamy do zakupu budki lęgowej dla Puszczyka i powieszenia jej samodzielnie. Kosztuje ona 100 zł. Plus 25 złotych stanowiące koszt przesyłki.

Prosimy o wpłatę 125 złotych na konto nr 57 8769 0002 0000 6565 2000 0180
Ptaki Polskie
ul. Dolistowska 21
19-110 Goniądz

Po przesłaniu potwierdzenia przelewu oraz adresu korespondencyjnego na adres [email protected], zapakujemy budkę i wyślemy na podany adres.
 
 Tak wyglądają budki lęgowe dla Puszczyków.


Zdjęcie budek legowych - autor: Piotr Kamont
Fotografia Puszczyka (na samej górze) - autor Cezary Korkosz

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.