Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Marek Adamik nie żyje.

2018-04-12 | autor: Jacek Karczewski Drukuj
 

Marek Adamik nie żyje. Niedawno wydał książkę "Sensu sens". Wszyscy o niej pisali i mówili. Między innymi, że jest "uniwersalną receptą dla każdego człowieka, który potrzebuje się zatrzymać”. Dla wielu książka ta stała się receptą na... przeżycie. A to dlatego, że Marek opowiedział w niej jak udało mu się zatrzymać stwardnienie rozsiane. Po swojemu. Szczerze i jednocześnie delikatnie.
 
Takie same były jego rysunki, obrazy, grafiki, plakaty, ilustracje. Często oszczędne, a jednak głębokie, a nawet prowokacyjne. W niepowtarzalnym i rozpoznawalnym stylu Adamika!
 
Dla nas Marek narysował sowy na plakacie Noc Sów. Narysował nawet słowa Noc Sów, bo uznał, że żadna z dostępnych czcionek nie pasowała do całej kompozycji. Wrażliwy perfekcjonista. Kiedy już jako znany, nagradzany i pożądany artysta dostrzegł ptaki i przyrodę - zachwycił się. To uczucie już go nie odstępowało. Mówił, że ptaki pomogły mu pokonać chorobę, przy której konwencjonalni lekarze się poddali. Gdy Marek z powrotem stanął na nogi, postanowił pomagać ptakom. Był naszym Przyjacielem, odwiedzał nas nad Biebrzą, gościł na Zlotach Ptaków Polskich. Był Ambasadorem kampanii Bądź na pTAK! i Niech Żyją! Ostatnio aktywnie działał w obronie Puszczy Białowieskiej. 
 
"Przecież zwierzęta, rośliny, każde najmniejsze stworzenie, to są też „obywatele” naszego świata. To też jest życie, to też jest część świata” powiedział w rozmowie z Ewą Podolską na antenie TOK FM (cała audycja do odsłuchania tutaj: http://audycje.tokfm.pl/podcast/Marek-Adamik-o-ksiazce-Sensu-sens/3075)
 
Marku, jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy Cię poznać. Dziękujemy, że z nami byłeś. Niech ptaki będą z Tobą! (Marek bardzo lubił to zawołanie. Sam go używał i często powtarzał, że jest na pTAK!) 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.