Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

NOC SÓW aż 252 wydarzenia i 7000 uczestników

2018-03-26 | autor: Justyna Różańska Drukuj
 

NOC SÓW  aż 252 wydarzenia i 7000 uczestników Noc Sów - jedyna taka noc w Polsce, tak bardzo na pTAK! W tym roku to aż 252 wydarzenia i 7000 uczestników 

26% ankietowanych uczestników oceniło tegoroczną Noc Sów na piątkę, a aż dla 66% uczestników było wspaniale i dali jest 6!
82% uczestników oceniło zaangażowanie Przewodników najwyższą notą - szóstkę, a 12% uczestników dało im piątkę.
75% ankietowanych uczestników oceniło kontakt z Przewodnikiem przed wydarzeniem jako wspaniały, a 14% przyznało im piątkę.
Ogromna większość wydarzeń – ponad 90% - oferowało uczestnikom wycieczki terenowe i prezentacje, a także warsztaty o sowach. 70% wydarzeń miała dla uczestników ognisko, a ponad połowa bawiła uczestników quizem o sowach.
Prawie połowie uczestników udało się zobaczyć sowę, a ponad 70% ankietowanych sowę usłyszało.

Noc Sów 2018 odbyła się w ubiegły weekend, 24-25 marca. Choć było zimno, serca uczestników i przewodników ogrzewała ptasia pasja i ciekawość. Po raz kolejny wraz z dziesiątkami przewodników z całej Polski udało nam się przybliżyć świat sów tysiącom uczestników. Jesteśmy pewni, że wycieczki i warsztaty o sowach bezpośrednią wpływają na ich ochronę. Zależy nam, żebyśmy wszyscy wiedzieli odrobinę więcej o sowach i ich losie, a także sposobach ich wsparcia.

Zachęcamy do przeczytania relacji przewodników. Można je znaleźć na mapie na stronie www.nocsow.pl oznaczone zieloną pineską.
Zapraszamy również do obejrzenia i przeczytania relacji przewodników i uczestników na naszym profilu na FB na specjalnie utworzonym wydarzeniu Noc sów 2018

Wszystkich uczestników zachęcamy do podzielenia się swoją opinią: http://bit.ly/ankieta-dla-uczestnika

Pod tym linkiem http://bit.ly/relacja-przewodnika czekamy na relacje Przewodników z lokalnych Nocy Sów

Dziękujemy partnerom Noc y Sów 2018: Wydawnictwie MUZA oraz Nessi Sportswear
Poniżej fotografie ilustrujące relację przewodnika Jakuba Sowy z Centrum Turystyki Regionalnej Przy Trakcie w Białej Podlaskiej.
Więcej relacji na mapie na stronie www.nocsow.pl. Relacje oznaczone są zieloną pineska.


 

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.