Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Noc Sów w mediach

2018-03-21 Drukuj
 

Noc Sów w mediach Jedyna, niepowtarzalna, tajemnica … tak bardzo na pTAK! Zapraszamy na jedyna taką noc w Polsce.
www.nocsow.pl

Zachęcamy do wysłuchania audycji oraz poczytania o sowach i Nocy Sów. Pod artykułem zamieszczamy linki, które przeniosą do materiałów audio lub artykułów. Listę będziemy uzupełniać.

Noc Sów jest ogólnopolskim wydarzeniem koordynowanym przez stowarzyszenie Ptaki Polskie www.ptakipolskie.pl. Odbywa się corocznie od 2012 roku w jedną z wiosennych nocy, kiedy sowy są szczególnie aktywne. 24/25 marca 2018 czeka nas już siódma edycja Nocy Sów. 

Tej nocy w całej Polsce wyruszą nocne wycieczki terenowe, żeby nasłuchiwać i obserwować sowy. W zeszłym roku odbyło się 192 wydarzenia, w których wzięło udział prawie 4000 osób. W tym roku wydarzeń jest jeszcze więcej, obecnie zarejestrowanych jest już ponad 240. Będą to wycieczki terenowe, a także warsztaty, spotkania, pikniki oraz ogniska z opowieściami o ptakach.

Koniec marca do dobra okazja, żeby podejrzeć i posłuchać sów. Trwa sezon godowy sów i są wtedy bardzo aktywne. Oczywiście nie u wszystkich sów jest identycznie. Puszczyki zaczynają lęgi dużo wcześniej.  Może tej nocy uda się zobaczyć Puchacza, Puszczyka Mszarnego, albo spotka nas Sowa Śnieżna? Warto sprawdzić.

Posłuchajcie ciekawostek o sowach i ich odgłosów w Radiu Tok FM, audycji Zielono Mi Ewy Podolskiej
Kliknij tutaj

A także dowiedźcie się dlaczego młode sowy tak śmiesznie ruszają głowami – czy to oznaka upośledzenia? Jedynka Polskiego Radia, audycja Wieczór Odkrywców Krzysztofa Michalskiego
Kliknij tutaj

Poczytajcie, jak sowy to robią, że są bezszelestne na stronach PAP Nauka Polska w artykule Ludwiki Tomali
Kliknij tutaj
 
Więcej informacji o Nocy Sów na www.nocsow.pl
 
Pięknej Nocy Sów! Poznaj, pokochaj, pomóż!

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.