Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Przedłużamy zgłoszenia na Noc Sów do 23 marca!

2018-03-05 | autor: Justyna Różańska Drukuj
 

Przedłużamy zgłoszenia na Noc Sów do 23 marca! Nadal możesz zostać Przewodnikiem i Uczestnikiem Nocy Sów 2018! Przedłużyliśmy zgłoszenia do 23 marca. Zorganizuj własne lub dołącz do jednego z ponad 200 wydarzeń!
 
Noc Sów 2018 to już ponad 200 wydarzeń w całej Polsce! Otrzymaliśmy wiele głosów, że planowanych wydarzeń jest znacznie więcej, dlatego wydłużyliśmy termin zgłoszeń do 23 marca. Im więcej wycieczek terenowych, spotkań i warsztatów, tym większa wiedza o sowach i chęć, aby je chronić. W tym roku Noc Sów odbędzie się 24-25 marca. Masz pomysł na tę noc? Pasjonują Cię ptaki, chcesz opowiedzieć innym o sowach, zaprezentować ich odgłosy, wyjść z uczestnikami do lasu i pokazać Puszczyka lub Uszatkę, a potem usiąść przy ognisku i cieszyć się wspólnym ptasim wieczorem? Zorganizuj własną Noc Sów! Czekamy na Twoje zgłoszenie do 23 marca. Zapraszamy również wszystkich chcących cieszyć się Nocą Sów i dołączyć do jednego z wydarzeń w całej Polsce. Wybierz interesujące Cię wydarzenie na mapie dostępnej na www.nocsow.pl i skontaktuj się z jego Przewodnikiem za pomocą formularza zgłoszeniowego. Spraw, aby ta wiosenną noc stała się Nocą Sów!
 
Noc Sów to Noc Sów jest ogólnopolskim wydarzeniem koordynowanym przez stowarzyszenie Ptaki Polskie www.ptakipolskie.pl. Odbywa się corocznie od 2012 roku w jedną z wiosennych nocy, kiedy sowy są szczególnie aktywne. 24/25 marca 2018 czeka nas już siódma edycja Nocy Sów. 
Tej nocy w całej Polsce wyruszą nocne wycieczki terenowe, żeby nasłuchiwać i obserwować sowy. W zeszłym roku odbyło się 192 wydarzenia, w których wzięło udział prawie 4000 osób. W tym roku wydarzeń jest jeszcze więcej. Będą to wycieczki terenowe, a także warsztaty, spotkania, pikniki oraz ogniska z opowieściami o ptakach.
 
Marcowe noce pachną wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy. To bardzo aktywny okres w roku dla większości naszych sów. Są w trakcie okresu godowego – i pohukują tak, że włos jeży się na głowie - albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…
 
Dowiedz się dlaczego były ptakami Ateny i symbolem mądrości.
Odkryj tajemnicę hipnotyzujących oczu, bezszelestnych lotów i odgłosów rodem
z horroru...
 
Dzięki współpracy z Przewodnikami Nocy Sów – wolontariuszami i edukatorami w całym kraju, wspólnie odkryjemy świat sów, opowiemy  o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznamy metody badań i ochrony sów oraz dowiemy się, jak znaczącą rolę miały one w polskich legendach i kulturze. Co więcej, wyjdziemy w teren, gdzie będziemy nasłuchiwać sów, a niejednemu uda się je zobaczyć.

Chcesz zostać Przewodnikiem Nocy Sów? Dołącz do nas! Potrzebne będą: dobre chęci, podstawowa wiedza przyrodnicza, pasja oraz umiejętność przekazywania wiedzy innym. Szczegóły znajdziesz na stronie wydarzenia: www.nocsow.pl.

Chcesz wziąć udział w Nocy Sów?  Zapraszamy na stronę www.nocsow.pl. Na mapie zaznaczone są wszystkie wydarzenie organizowane w ramach Nocy Sów 2018. Każdy zainteresowany może znaleźć wydarzenie organizowane w najbliższej okolicy i skontaktować się z jego Przewodnikiem poprzez formularz zgłoszeniowy.

Zapraszamy również na nasz profil na FB @jestem na pTAK!


Fot. Cezary Korkosz

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.