Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Wiosenny Zjazd PTOP

2018-03-09 Drukuj
 

Wiosenny Zjazd PTOP Zasłużone i zaprzyjaźnione z nami Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków – PTOP w dniach 16-18 marca zaprasza na kolejny zjazd Członków i Sympatyków. Okazja do wysłuchania i obejrzenia wielu ciekawych prezentacji oraz zaangażowania się w nie mniej inspirujące dyskusje. Wszystko to tradycyjnie w siedzibie Białowieskiego Parku Narodowego w Białowieży.

Więcej informacji o zjeździe można znaleźć tutaj
Zapraszamy!

Na zdjęciu młoda Pliszka Siwa, fot. Paweł Sidło

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.