Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Aktualności

2019-02-07 | autor: ekologia.pl

Polecamy konkurs fotograficzny!

Polecamy konkurs fotograficzny! Kochasz robić zdjęcia na łonie natury? Świat zwierząt nie ma przed Tobą tajemnic? Weź udział w konkursie fotograficznym  Przyroda Ojczysta 2019, organizowanym już po raz dziesiąty przez portal lifestylowy Ekologia.pl.

czytaj całość
2019-02-02 | autor: Ptaki Polskie / World Wetlands Day

Bagna są Dobre dla Klimatu!

Bagna są Dobre dla Klimatu! Zmiany klimatu są faktem. Temperatury wzrastają, oceany są coraz cieplejsze, lodowce topnieją, a poziom mórz wzrasta szybciej niż kiedykolwiek. Przyczyną tych zjawisk jest zwiększona emisja dwutlenku węgla, metanu i innych gazów cieplarnianych do atmosfery.

czytaj całość
2018-10-25 | autor: Justyna Różańska

Znamy daty Nocy Sów 2019!

Po sukcesie siódmej edycji Nocy Sów pracujemy już nad kolejną odsłoną! Ogłaszamy datę – w 2019 roku Noc Sów odbędzie się...

czytaj całość
2018-09-13 | autor: Anna Pilarska - Cherek

Zbiórka zakończona!

Dziękujemy Wam! Jesteście niesamowici! Jesteście niesamowite!

czytaj całość
2018-08-23 | autor: Ptaki Polskie

Pomóż zbudować nowe domy dla Jerzyków!

Zbiórka! Zbudujmy wspólnie nowe domy dla 16 rodzin Jerzyków! Wiemy już, że tak jak my, kochacie Jerzyki i chcecie walczyć z niszczeniem miejsc lęgowych. Teraz dajemy Wam kolejną możliwość działania!

czytaj całość
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.