Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Aktualności

2019-10-11

Walne Zebranie

W związku z pismem z dnia 7 października 2019r. podpisanym przez 1/3 Członków stowarzyszenia Ptaki Polskie, które wpłynęło do siedziby stowarzyszenia 11 października 20019r. informujemy, że Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków stowarzyszenia Ptaki Polskie odbędzie się 4 listopada 2019r., o godzinie 10:00, w siedzibie stowarzyszenia w Goniądzu przy ul. Dolistowskiej 21. Serdecznie zapraszamy!

czytaj całość
2019-04-29

UWAGA - przebudowa strony!

Odświeżamy stronę ptakipolskie.pl. Do zakończenia prac, po najnowsze wieści oraz wiedzę zapraszamy na stronę jestemnapTAK.pl

czytaj całość
2019-04-26

UWAGA - przebudowa strony!

Odświeżamy stronę ptakipolskie.pl. Do zakończenia prac, po najnowsze wieści oraz wiedzę zapraszamy na stronę jestemnapTAK.pl

czytaj całość
2019-02-07 | autor: ekologia.pl

Polecamy konkurs fotograficzny!

Polecamy konkurs fotograficzny! Kochasz robić zdjęcia na łonie natury? Świat zwierząt nie ma przed Tobą tajemnic? Weź udział w konkursie fotograficznym  Przyroda Ojczysta 2019, organizowanym już po raz dziesiąty przez portal lifestylowy Ekologia.pl.

czytaj całość
2019-02-02 | autor: Ptaki Polskie / World Wetlands Day

Bagna są Dobre dla Klimatu!

Bagna są Dobre dla Klimatu! Zmiany klimatu są faktem. Temperatury wzrastają, oceany są coraz cieplejsze, lodowce topnieją, a poziom mórz wzrasta szybciej niż kiedykolwiek. Przyczyną tych zjawisk jest zwiększona emisja dwutlenku węgla, metanu i innych gazów cieplarnianych do atmosfery.

czytaj całość
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.