Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Aktualności

2018-06-21 | autor: Justyna Różańska

Świętowanie na pTAK!

Świętowanie na pTAK! Zamiast kwiatów, pomóż dzikim ptakom! Ślub oraz każde inne rodzinne świętowanie może być świętem Pliszek, Świergotków, Wilg, Orłów i Bocianów. Poproście Waszych gości, aby zamiast obdarowywać Was kwiatami pomogli ptakom!

czytaj całość
2018-06-01 | autor: Justyna Różańska

12 tysięcy uczestników na Nocy Sów 2018!

12 tysięcy uczestników na Nocy Sów 2018! Po raz siódmy odbyła się Noc Sów – jedyna taka noc w Polsce, tak bardzo na pTAK! W tym roku odbyło się aż 252 wydarzenia i wzięło w nich udział około 12 000 uczestników! Gorąco dziękujemy za Wasz entuzjazm i zaangażowanie!

czytaj całość
2018-04-25 | autor: Justyna Różańska

Noc Sów - podsumowanie ankiet!

Noc Sów - podsumowanie ankiet! Noc Sów 2018 – 252 wydarzenia i 12 000 uczestników od Karpat po Pomorze. Dziękujemy za entuzjazm i zaangażowanie! Przez ostatni miesiąc prosiliśmy Was o rady, spostrzeżenia i uwagi. Wszystko to po to, aby kolejna Noc Sów była jeszcze lepsza! Poznajcie wyniki naszego badania!

czytaj całość
2018-04-12 | autor: Jacek Karczewski

Marek Adamik nie żyje.

Marek Adamik nie żyje. Niedawno wydał książkę "Sensu sens". Wszyscy o niej pisali i mówili. Między innymi, że jest "uniwersalną receptą dla każdego człowieka, który potrzebuje się zatrzymać”. Dla wielu książka ta stała się receptą na... przeżycie. A to dlatego, że Marek opowiedział w niej jak udało mu się zatrzymać stwardnienie rozsiane. Po swojemu. Szczerze i jednocześnie delikatnie.

czytaj całość
2018-03-29

Międzynarodowy Dzień Ptaków!

Międzynarodowy Dzień Ptaków! Międzynarodowy Dzień Ptaków obchodzimy co roku 1 kwietnia, żeby przypomnieć sobie, że ptaki są cudem. Aby go doświadczyć, nie musimy studiować encyklopedii, ani ruszać na wyprawę do Amazońskiej Dżungli. Wystarczy wyjść z domu lub tylko otworzyć okno – a jeszcze szerzej oczy, uszy, głowę…

czytaj całość
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.