Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Aktualności

2018-03-23

Jak pomóc sowom?

Jak pomóc sowom? Zachęcamy do wsparcia sów i powieszenia budki lęgowej dla Puszczyka lub kosza dla Uszatki (Uszatki lubią właśnie kosze). W naszej przestrzeni coraz mniej jest miejsc, gdzie sowy mogą spokojnie wychować młode, dlatego takie domy bardzo im się przydają.

czytaj całość
2018-03-21

Noc Sów w mediach

Noc Sów w mediach Jedyna, niepowtarzalna, tajemnica … tak bardzo na pTAK! Zapraszamy na jedyna taką noc w Polsce. Ale zanim wybierzecie się do lasu, zachęcamy do wysłuchania audycji oraz poczytania o sowach i Nocy Sów.

czytaj całość
2018-03-20

Dzień Wróbla! Czy wiecie, że Wróbli jest coraz mniej?

Dzień Wróbla! Czy wiecie, że Wróbli jest coraz mniej? Na początku był... Wróbel! Z archiwistycznego punktu widzenia niemal dosłownie. Był bowiem jednym z pierwszych, których Mistrz Linneusz, ojciec systematyki, metodycznie opisał i którym nadał tzw. nazwę gatunkową. A był to rok 1758. Początkowo nazwa ta brzmiała Fringilla domestica, ale bardzo szybko przemianowano ją na Passer domesticus.

czytaj całość
2018-03-14

Rzecz o sowach od 14 marca w księgarniach!

Rzecz o sowach od 14 marca w księgarniach! „Rzecz o sowach” Leigh Calvez, porywająca i osobista opowieść o spotkaniu z jednymi z najbardziej skrytych stworzeń na świecie, w księgarniach od 14 marca.

czytaj całość
2018-03-09

Wiosenny Zjazd PTOP

Wiosenny Zjazd PTOP Zaprzyjaźniona z Ptakami Polskimi organizacja Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zaprasza na wiosenny zjazd!

czytaj całość
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.