Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Aktualności

2018-03-14

Rzecz o sowach od 14 marca w księgarniach!

Rzecz o sowach od 14 marca w księgarniach! „Rzecz o sowach” Leigh Calvez, porywająca i osobista opowieść o spotkaniu z jednymi z najbardziej skrytych stworzeń na świecie, w księgarniach od 14 marca.

czytaj całość
2018-03-09

Wiosenny Zjazd PTOP

Wiosenny Zjazd PTOP Zaprzyjaźniona z Ptakami Polskimi organizacja Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zaprasza na wiosenny zjazd!

czytaj całość
2018-03-05 | autor: Justyna Różańska

Przedłużamy zgłoszenia na Noc Sów do 23 marca!

Przedłużamy zgłoszenia na Noc Sów do 23 marca! Nadal możesz zostać Przewodnikiem i Uczestnikiem Nocy Sów 2018! Przedłużyliśmy zgłoszenia do 23 marca. Zorganizuj własne lub dołącz do jednego z ponad 200 wydarzeń!

czytaj całość
2018-02-28 | autor: Piotr Kamont

Walne Zebranie Członków - Zmiana terminu

Stowarzyszenie Ptaki Polskie informuje o przełożeniu Walnego Zebrania Członków z 7, na 20 marca 2018r. Powodem zmiany terminu jest brak możliwości zapewnianie komfortowych warunków do pracy w trakcie Zebrania przy takich niskich temperaturach. Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy.

czytaj całość
2018-02-02

Światowy Dzień Mokradeł 2018

Światowy Dzień Mokradeł 2018 2 lutego to Światowy Dzień Mokradeł. W tym roku świętujemy pod hasłem: Mokradła dla zrównoważonej przyszłości miast. Po co w mieście rzeki, bagna, jeziora, oczka wodne? Czy bagna ochronią nas od powodzi?

czytaj całość
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.