Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Aktualności

2018-03-05 | autor: Justyna Różańska

Przedłużamy zgłoszenia na Noc Sów do 23 marca!

Przedłużamy zgłoszenia na Noc Sów do 23 marca! Nadal możesz zostać Przewodnikiem i Uczestnikiem Nocy Sów 2018! Przedłużyliśmy zgłoszenia do 23 marca. Zorganizuj własne lub dołącz do jednego z ponad 200 wydarzeń!

czytaj całość
2018-02-28 | autor: Piotr Kamont

Walne Zebranie Członków - Zmiana terminu

Stowarzyszenie Ptaki Polskie informuje o przełożeniu Walnego Zebrania Członków z 7, na 20 marca 2018r. Powodem zmiany terminu jest brak możliwości zapewnianie komfortowych warunków do pracy w trakcie Zebrania przy takich niskich temperaturach. Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy.

czytaj całość
2018-02-02

Światowy Dzień Mokradeł 2018

Światowy Dzień Mokradeł 2018 2 lutego to Światowy Dzień Mokradeł. W tym roku świętujemy pod hasłem: Mokradła dla zrównoważonej przyszłości miast. Po co w mieście rzeki, bagna, jeziora, oczka wodne? Czy bagna ochronią nas od powodzi?

czytaj całość
2018-02-01 | autor: Piotr Kamont

Zostań Przewodnikiem Nocy Sów 2018

Już dziś, tj. 01.02.2018r o godzinie 17:00 zostanie uruchomiony Formularz Zgłoszeniowy dla Przewodników Nocy Sów. Na pierwsze 100 osób czeka atrakcyjny "Zestaw Przewodnika".

czytaj całość
2018-01-25 | autor: Piotr Kamont

Walne Zebranie Członków

Wszystkich członków Stowarzyszenia Ptaki Polskie zapraszamy na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się 7 marca 2018r w siedzibie Stowarzyszenia w Goniądzu, przy ul. Dolistowskiej 21.

czytaj całość
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.