Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Aktualności

2018-02-01 | autor: Piotr Kamont

Zostań Przewodnikiem Nocy Sów 2018

Już dziś, tj. 01.02.2018r o godzinie 17:00 zostanie uruchomiony Formularz Zgłoszeniowy dla Przewodników Nocy Sów. Na pierwsze 100 osób czeka atrakcyjny "Zestaw Przewodnika".

czytaj całość
2018-01-25 | autor: Piotr Kamont

Walne Zebranie Członków

Wszystkich członków Stowarzyszenia Ptaki Polskie zapraszamy na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się 7 marca 2018r w siedzibie Stowarzyszenia w Goniądzu, przy ul. Dolistowskiej 21.

czytaj całość
2018-01-19

Noc Sów 2018

Noc Sów 2018 To jedyna taka noc w Polsce – Noc Sów, ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom.

czytaj całość
2017-12-06

Premiera książki Krzyk morskich ptaków

Premiera książki Krzyk morskich ptaków Czy ptaki robią coś dla zabawy? „Zaobserwowano, jak rosyjskie kruki zjeżdżają z zaśnieżonego dachu na pokrywce od słoika dżemu niczym na sankach. Myśl, że ptaki się bawią, nie jest niemądra” – możemy przeczytać w najnowszej książce Adama Nicolsona „Krzyk morskich ptaków”.

czytaj całość
2017-10-10

Polskie Targi Ornitologiczne 20-22 października

Polskie Targi Ornitologiczne 20-22 października Jedyne w Polsce Targi Ornitologiczne, na których nie tylko będzie można obejrzeć sprzęt do obserwacji, ale również wysłuchać wystąpień członków Komisji Faunistycznej o rozpoznawaniu ptaków.

czytaj całość
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.