Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Aktualności

2017-07-12

Konkurs fotograficzny Ogród na pTAK!

Konkurs fotograficzny Ogród na pTAK! Zapraszamy do konkursu fotograficznego Ogród na pTAK! Zrób zdjęcie ogrodowi przyjaznemu ptakom, owadom i innym zwierzętom, a także człowiekowi. Zdjęcia wyślij do nas! Czekają naprawdę cenne nagrody!

czytaj całość
2017-07-05

Konkurs "Poznaj Orła"

Konkurs Znasz wszystkie ptaki szponiaste występujące w naszym kraju? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z ptakami?

czytaj całość
2017-05-31 | autor: Ptaki Polskie

Joanna

Joanna W czwartek, pierwszego czerwca 2017 roku, o godzinie 14., na cmentarzu w Trzciannem pożegnaliśmy Joannę Wierzbicką, która zmarła 15 maja.

czytaj całość
2017-04-26

Riko prawie bocian

Riko prawie bocian Jesteśmy partnerem polskiej dystrybucji filmu "Riko prawie bocian! Dołącz do stada przesympatycznych ptaszków i podróżuj wraz z nimi – na skrzydłach, autobusem, pociągiem i łodzią – ku wielkiej przygodzie. Oto zdumiewająca historia wróbla adoptowanego przez bociany, który wbrew rozmiarom, zakazom i naturze postanowił dolecieć do samego serca Afryki. Humor, rozrywka, ptasie trele i świeżo upierzona ferajna w kinach od 5 maja!

czytaj całość
2017-04-10 | autor: Ptaki Polskie

Bądź na pTAK! Pomóż Wiśle

Bądź na pTAK! Pomóż Wiśle Bieżący rok został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły 2017. Tymczasem przyszłość Wisły jest zagrożona. Dlatego ruszamy z kampanią Bądź na pTAK! Pomóż Wiśle. Dołącz do nas i podpisz petycję w sprawie ochrony przyrody Królowej Polskich Rzek!

czytaj całość
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.