Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Aktualności

2017-08-17

Ptaki szykują się do odlotów

Ptaki szykują się do odlotów Niektóre ptaki zostają z nami na zimę, niektóre odlatują.

czytaj całość
2017-07-28

Apel organizacji przyrodniczych w sprawie niezależnych sądów

Apel organizacji przyrodniczych w sprawie niezależnych sądów Stowarzyszenie Ptaki Polskie podpisało apel organizacji przyrodniczych w sprawie niezależnych sądów.

czytaj całość
2017-07-20

Zwycięzcy konkursu "Poznaj Orła"

Już są! Znamy zwycięzców konkursu "Poznaj Orła". Jeżeli jesteście ciekawi kto zgarnął nagrody i jakie ptaki kryły się na zdjęciach, zapraszamy!

czytaj całość
2017-07-12

Konkurs fotograficzny Ogród na pTAK!

Konkurs fotograficzny Ogród na pTAK! Zapraszamy do konkursu fotograficznego Ogród na pTAK! Zrób zdjęcie ogrodowi przyjaznemu ptakom, owadom i innym zwierzętom, a także człowiekowi. Zdjęcia wyślij do nas! Czekają naprawdę cenne nagrody!

czytaj całość
2017-07-05

Konkurs "Poznaj Orła"

Konkurs Znasz wszystkie ptaki szponiaste występujące w naszym kraju? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z ptakami?

czytaj całość
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.