Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Cezary Korkosz

autor: Cezary Korkosz Zobacz zdjęcia

Od zawsze od kiedy sięga pamięcią to aparat fotograficzny towarzyszył mu w codziennym życiu.
Fotografią przyrodniczą zajmuje się od ponad 20 lat, kiedy to został szczęśliwym właścicielem pierwszego teleobiektywu do Zenita o obiecującej nazwie Jupiter 200 z konwerterem. Wówczas był to dla niego prawdziwy przełom w fotografii dzikiej przyrody a zwłaszcza fotografii ptaków. Z zawodu jest nauczycielem a na co dzień prowadzi firmę nasienną zajmującą się oceną i wdrażaniem nowych odmian warzyw na rynek krajowy. Na szczęście, praca pozwala mu wygospodarować sporo czasu na to, co jest jego życiową pasją i w dużym stopniu sposobem na życie a na pewno odpoczynkiem i ucieczką od tej zwariowanej cywilizacji, mianowicie odkrywaniem i poznawaniem tajemnic przyrody z aparatem w ręku.
Przez wiele lat to, co uwieczniał na błonie fotograficznej było i jest dla niego zatrzymaniem chwili, przeżyć i emocji a niejednokrotnie jedynym wspomnieniem tego, czego już nie ma niestety najczęściej przez ludzką głupotę i bezmyślność. Właśnie wtedy szczególnie docenia ogromną wartość dokumentalną zdjęć i coraz częściej z łezką w oku wspomina jak tu kiedyś było pięknie, rósł las, śpiewały ptaki, rzeczka płynęła w wąwozie a teraz? - też płynie, ale w betonowym korycie wzdłuż asfaltowej drogi.
Serdecznie zapraszamy do galerii i obejrzenia zdjęć, które są efektem finalnym wielu, wielu godzin spędzonych w terenie, przejechaniem tysięcy kilometrów, przeżyciem mnóstwa różnych przygód a wszystko to po to, by uwiecznić to, co nieodwracalnie się zmienia lub ginie oraz w poszukiwaniu tego jedynego w swoim rodzaju "życiowego ujęcia".
 
Autor zaprasza na swoją stronę internetową: http://cezarykorkosz.pl/

Powrót
 
 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.