Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Jak dobrze wstać skoro świt

autor: Piotr Kierzkowski Zobacz zdjęcia

Piotr Kierzkowski

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania wielki pasjonat przyrody. Każdą wolną chwilę, na ile pozwalają mi na to warunki staram się spędzać z aparatem w terenie. "Jak dobrze wstać skoro świt, jutrzenki blask duszkiem pić..." nie bez powodu słowa piosenki zachęcają do wczesnego wstawania. Często zdarza mi się jeszcze w nocy wychodzić w teren by móc uczestniczyć w misterium budzącej się do życia przyrody. To między innymi wówczas, o brzasku a potem w delikatnym świetle świtu obserwować można rytuały i ciekawe zachowania naszych rodzimych ptaków i ssaków.

Wykonanie dobrej fotografii wymaga sporo zaangażowania i wysiłku. Jednak cały trud przygotowań wynagradzany jest w momencie, kiedy pożądany obiekt zjawi się tam gdzie go oczekujemy. A trwa to niekedy wiele spędzonych w ukryciu godzin.

Do moich największych osiągnięć na niwie fotograficznej należy nagroda Grand Prix w konkursie fotograficznym im. Włodzimierza Puchalskiego w 2007. Od kilku lat związany jestem z systemem Nikona.

Zapraszam do mojej galerii: www.PiotrKierzkowski.pl.

Powrót
 
 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.