Sacha Dench

Drukuj

Sacha na co dzień pracuje w Slimbridge i jest szefową działu medialnego WWT. Lata od ośmiu lat – najpierw na paralotni, a ostatnio również na paramotolotni. W każdym razie na podniebnych szlakach czuje się u siebie. Pod wodą zresztą też! Szerszej publiczności dała się poznać jako mistrzyni kraju w nurkowaniu na wstrzymanym oddechu (freediving) z rekordem 6 minut i 22 sekundy! Taka wytrzymałość i kondycja na pewno przydadzą się jej na bewickowym szlaku!
 
Urodzona w Australii Sacha nie unika sportów ekstremalnych, ale jak sama mówi, nie o adrenalinę tutaj chodzi. Poszukiwanie granic własnej wytrzymałości i zmaganie się ze słabościami, to jest to, co każe jej wychodzić ze strefy wygody i komfortu. Tym razem zresztą nie chodzi o nią, ale o wspaniałe ptaki i sprawę ich ochrony. Chce zobaczyć Ziemię z ich perspektywy. Co im zagraża, a co może pomóc. Czego się najbardziej obawia? Tego, że ludzie nie dopiszą, że się nie zaangażują, że nie zareagują…
 
Jeśli Sacha przeleci nad Kanałem La Manche (a taki jest plan), będzie też pierwszą w historii kobietą która tego dokona. Potem już tylko krótkie lądowanie w centrum Londynu i dalej nad doliną Tamizy aż na zachodnie wybrzeża Anglii, do Slimbridge. Tam gdzie na początku każdej zimy ląduje kilkaset białych ptaków, a które dla całego zespołu WWT są jak rodzina i przyjaciele – i gdzie wszystko się zaczęło!
 
 
Szczegółowy plan podróży Sachy oraz całego zespołu Flight of the Swans oraz program ich pobytu w Polsce tutajPomóż nam zorganizować polski etap misji Flight of the Swans i wesprzyj nas finansowo.

Pomóż Bewickom oraz innym ptakom wędrownym i podpisz petycję: www.flightoftheswans.org/support/petition
Flight of the Swans: www.flightoftheswans.org, FB, TWITTER
WWT (Wildfowl & Wetland Trust): www.wwt.org.uk


Powrót do zakładki

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.