Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Wydarzenia członkowskie

2015-02-06

Dzięcioł Czarny. Zegrze Południowe

Dzięcioł Czarny. Zegrze Południowe Choć luty to nadal kalendarzowa zima, niektóre ptaki zdają się na to nie baczyć. Dzięcioły wchodzą powoli w sezon lęgowy i bębnią. Bieliki i Puszczyki idą o krok dalej i już…rozpoczynają sezon lęgowy! Im zima jest niestraszna. Nam również. Stąd zapraszamy na lutowe wydarzenia Klubu Ptaków Polskich Warszawa.

czytaj całość
2015-01-14

Noworocznie. Dokarmianie ptaków i spacer wzdłuż Wisły. Styczniowe wydarzenia w Klubie Ptaków Polskich Warszawa.

Noworocznie. Dokarmianie ptaków i spacer wzdłuż Wisły. Styczniowe wydarzenia w Klubie Ptaków Polskich Warszawa. Nowy rok. Nowe cele. Nowe wydarzenia. Zapraszamy na kolejne spotkanie i wycieczkę Klubu Ptaków Polskich Warszawa.

czytaj całość
2014-12-09

Przedświątecznie i przyrodniczo. Grudniowe wydarzenia w Klubie Ptaków Polskich Warszawa.

Przedświątecznie i przyrodniczo. Grudniowe wydarzenia w Klubie Ptaków Polskich Warszawa. Zima, przynajmniej w stolicy, na dobre jeszcze nie zagościła. Nadal czekamy na pierwsze opady śniegu. Jednocześnie stołeczne ptaki zaskakują nas. Nie tak dawno – na przełomie listopada i grudnia – w samym centrum (!) Warszawy stwierdzono Cierniówkę, Jarzębatkę i Słowika Szarego. Czy w takim wypadku zima przyjdzie?

czytaj całość
2014-11-18

Listopadowe wydarzenia w Klubie Ptaków Polskich Warszawa

Listopadowe wydarzenia w Klubie Ptaków Polskich Warszawa Złota polska jesień chyba powoli żegna się z nami... W terenie nastawieni powinniśmy być na coraz częstsze spotkania z gośćmi z (dalekiej) północy – Myszołowami Włochatymi, Jemiołuszkami, Raniuszkami czy nurami. I choć wydarzenia w Warszawie będą się dziać już w tym tygodniu to mimo to liczymy na Waszą obecność.

czytaj całość
2014-10-06

Jesień na pTAK! w Warszawie

Jesień na pTAK! w Warszawie Drzewa gubią liście, poranki witają nas przymrozkiem, a zwierzęta – w tym ptaki – szykują się powoli do zimy.

czytaj całość
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.