Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Wydarzenia członkowskie

2014-09-02

Wrześniowe wydarzenia na pTAK! w Warszawie

Wrześniowe wydarzenia na pTAK! w Warszawie Po wakacyjnej przerwie najwyższy czas wrócić do ptaszenia. Wrzesień to czas, kiedy ruszają migracje. Ptaki w zbierają się do drogi, więc i my dołączamy do nich.

czytaj całość
2014-07-11

Wakacje w stolicy z pTAKami

Wakacje w stolicy z pTAKami Sezon urlopowy rozpoczęty. My także wrzucamy nieco na luz - w sierpniu z racji bardzo napiętego grafiku i urlopów ani spotkanie, ani wycieczka nie odbędą się. Robimy przerwę, łapiemy oddech, odpoczywamy (co oczywiście nie ma zniechęcać do ptaszenia, wręcz przeciwnie).

czytaj całość
2014-07-09

Ile Bocianów mieszka na Podlasiu?

Ile Bocianów mieszka na Podlasiu? Jeśli masz rower, ochotę na aktywny wypoczynek z korzyścią dla Przyrody – zapraszamy nad Biebrzę! Od 18 do 20 lipca będziemy liczyć nasze Bociany Białe.

czytaj całość
2014-06-29

Las Natoliński w Warszawie

Las Natoliński w Warszawie 29 czerwca wybieramy się na wycieczkę. Tym razem odkryjemy uroki zamkniętego na co dzień dla Warszawianek i Warszawiaków Rezerwatu przyrody Lasu Natolińskiego. Dzięciołów ponoć tam w bród!

czytaj całość
2014-06-26

Pióra

Pióra Razem z Fankami i Fanami Ptaków i Przyrody zachęcamy do wspólnego odkrywania uroków Natury na comiesięcznych wydarzenia tym razem w Warszawie.

czytaj całość
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.