Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Wydarzenia członkowskie

2014-06-22

Trzeci Zlot Klubu Ptaków Polskich 20 – 22 czerwca 2014, Goniądz nad Biebrzą

Trzeci Zlot Klubu Ptaków Polskich  20 – 22 czerwca 2014, Goniądz nad Biebrzą Chcesz zobaczyć rude łoszaki stawiające pierwsze kroki na niepewnym, bagiennym gruncie pod czujnym okiem mamy? A może odważysz się na nocną wyprawę na bagna - posłuchać, co w trawie piszczy – oraz derka, chrząka, ryczy i straszy? (To czas Kropiatki, Wodnika, Kokoszki...)

czytaj całość
2014-05-12

Śpiewamy na pTAK!

Śpiewamy na pTAK! Ptaki. Były inspiracją dla Mozarta, Betowena, Straussa, Vivaldiego, Chopina. Tak samo inspirowały ludowych grajków i pieśniarzy. Swoim śpiewem dawały natchnienie poetom i śpiewały na długo zanim my w ogóle pojawiliśmy się na Ziemi. Dając ukojenie zainspirowały i nas. W tym roku po raz pierwszy usłyszymy rozśpiewane głosy a wraz z nimi klaśnięcia, świsty, klekotania w rozpisanych aranżacjach na chóry w konkursie: Śpiewanie na pTAK!

czytaj całość
2014-05-09

Birdwatching na Zielonej Wyspie

Birdwatching na Zielonej Wyspie Serdecznie zapraszamy 17 maja 2014 roku na obserwację ptaków na nietuzinkowym terenie - Zielonej Wyspy przy Ujściu Wisły w Gdańsku.

czytaj całość
2014-05-08

Maj w stolicy pod hasłem Ogrodu na pTAK!

Maj w stolicy pod hasłem Ogrodu na pTAK! Serdecznie zapraszamy na majowe spotkanie w gronie członków warszawskiego Klubu Ptaków Polskich, które odbędzie się 15 maja (jak zawsze drugi czwartek miesiąca) o godzinie 19.00 w Pracowni Rysunku Domin mieszczącej się przy ulicy Chmielnej 98 w Warszawie (1 piętro).

czytaj całość
2014-05-07

Międzynarodowe Dni Ptaków Wędrownych 2014

Międzynarodowe Dni Ptaków Wędrownych 2014 W tym roku Międzynarodowe Dni Ptaków Wędrownych, które przypadają na drugi weekend maja upłyną pod hasłem: „migracje ptaków a turystyka”. Województwo Pomorskie, a w szczególności Mierzeja Helska, gdzie napływają licznie turyści, zdaje się być idealnym miejscem, aby promować tą zależność. Z uwagi na możliwość obserwacji fenomenu ptasiej migracji na Mierzei, jaka się odbywa nad naszymi głowami, zachęcamy do świętowania Dni Ptaków razem z nami!

czytaj całość
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.