Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Wydarzenia członkowskie

2014-04-02

W poszukiwaniu wiosny

W poszukiwaniu wiosny Podnosząc głowy do góry jesteśmy właśnie świadkami przelotów gęsi, słyszymy gwiżdżące odgłosy łabędzich skrzydeł a na skrajach łąk obserwujemy skaczące i biegające z podniecenia żurawie. To już wiosna właśnie!

czytaj całość
2014-03-23

Liczenie Żurawi 2014

Liczenie Żurawi 2014 Akcja ma na celu rozpoznanie stanu lęgowej populacji żurawia w Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Liczenie odbędzie się w niedzielę, 30 marca 2014. Nasłuchy i obserwacje prowadzić będziemy w kilkuosobowych grupach między godziną 5.00 a 9.00.

czytaj całość
2014-02-25

Jerzyk ptak jak ich mało

Jerzyk ptak jak ich mało Nie do uwierzenia ale Jerzyki naprawdę są fenomenem w świecie ptaków. Większość życia spędzają w powietrzu, potrafią nie lądować przez 2-3 lata; jedzą, śpią, a nawet kopulują w locie!

czytaj całość
2014-02-08

Warsztaty Przewodników Nocy Sów

Warsztaty Przewodników Nocy Sów Nasza fascynacja sowami nie ma końca! Jeśli chciałbyś/chciałabyś poszerzyć swoje zainteresowania tymi nocnymi drapieżnikami zapraszamy w weekend 7-9 marca 2014 na warsztaty dla Przewodników Nocy Sów. Nasze Centrum Orlikowe w Goniądzu nad Biebrzą na chwilę stanie otworem dla wszystkich nocnych marków! Serdecznie zapraszamy.

czytaj całość
2014-02-07

Szlakiem Orlika Grubodziobego

Szlakiem Orlika Grubodziobego Zapraszamy wszystkich na wyjątkowy spacer ścieżkami podmokłego lasu. Będzie on okazją do poznania osobliwości unikalnych na skalę europejską terenów nadbiebrzańskich.

czytaj całość
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.