Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Wydarzenia członkowskie

2014-02-06

Warszawa jest wciąż na pTAK!

Warszawa jest wciąż na pTAK! W ramach kolejnych działań projektu Warszawa na pTAK! zapraszamy wszystkich Warszawiaków na lutowe spotkania w stolicy. Jak zawsze, w drugi czwartek miesiąca, spotykamy się w Praskiej Bibliotece Sąsiedzkiej w Warszawie (przy ul. Okrzei 28) – tym razem nasze spotkanie wypada 13 lutego. Zaczynamy o godzinie 19.00.

czytaj całość
2014-02-05

Zabraliśmy ptakom ich domy – dajmy im chociaż budki!

Zabraliśmy ptakom ich domy – dajmy im chociaż budki! Nasza kampania 1% trwa i nie ustaje nawet w Dniu Świętego Walentego, kiedy to z miłości do ptaków zamiast plastiku, serduszek, pluszowych zabawek – postawiliśmy na budkę lęgową- symbol prawdziwej miłości!

czytaj całość
2014-01-08 | autor: Monika Turło

Orlik Grubodzioby w Sopocie

Orlik Grubodzioby w Sopocie Po raz kolejny Sopocki Klub Ptaków Polskich serdecznie zaprasza na pokaz filmu „Orlik Grubodzioby – Ptak jakich mało”, który odbędzie się 29 stycznia 2014 o godz. 17:00 w Filii Biblioteki Miejskiej (na I piętrze Almy, ul. Sikorskiego 8/10) w Sopocie.

czytaj całość
2014-01-07

Wystawa o ptakach dla ptaków

Wystawa o ptakach dla ptaków W celu przybliżenia i promocji talentów miejscowych artystów, rękodzielników i entuzjastów ptaków, Ptaki Polskie organizują wyjątkową wystawę, której otwarcie odbędzie się 24 stycznia 2014 w piątek w Centrum Orlikowym w Goniądzu nad Biebrzą o godzinie 18.30. Zapraszamy wszystkich miłośników ptaków i ptasiej sztuki!

czytaj całość
2013-12-19 | autor: Monika Turło

Zimowe warsztaty fotograficzne na Nowy Rok

Zimowe warsztaty fotograficzne na Nowy Rok Czy fotografujesz i chcesz zgłębić techniczne tajniki pracy ze swoim aparatem? Właśnie nadarza się niepowtarzalna okazja. W ostatni weekend tego roku będziemy mieli okazję uczestniczyć w dynamicznych warsztatach fotografii przyrodniczej, które odbędą się w samym centrum Biebrzy.

czytaj całość
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.