Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Jerzyk ptak jak ich mało

2014-02-25 Drukuj
 

Jerzyk ptak jak ich mało Nie do uwierzenia ale Jerzyki naprawdę są fenomenem w świecie ptaków. Większość życia spędzają w powietrzu, potrafią nie lądować przez 2-3 lata; jedzą, śpią, a nawet kopulują w locie!
 
Czy wiesz, że Ptaki Polskie razem z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska i Gdańską Spółdzielnią Mieszkaniową realizują od 2013 projekt czynnej ochrony tych ptaków w Trójmieście?
 
W 2014 do projektu dołączyły również Wydział Środowiska Urzędu Miasta w Gdańsku, oraz spółdzielnie mieszkaniowe Budowlani i Morena. Plany na nadchodzący sezon są bardzo ambitne. Chcemy powiesić kolejnych 250 budek oraz zbudować pierwsze na Pomorzu specjalne wieże dla tych ptaków. W roku 2014 montaż budek lęgowych zostanie dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Gdańska w ramach konkursu na realizację zadań publicznych. Chcemy też policzyć jerzyki.
 
Wszystkich chętnych, którzy chcieliby się dowiedzieć  jak rozpoznawać jerzyki, kiedy najłatwiej je policzyć, oraz co zrobić by zachęcić je do zagnieżdżenia się we własnej okolicy zapraszamy na warsztaty Piotra Kamonta już 25 marca 2014 .
 
Warsztaty pod tytułem - Jerzyk ptak jak ich mało – tradycyjnie odbędą się w Sopockim Harnasiu o godzinie 18.30. Liczba miejsce jest nieograniczona. Prosimy jednak o kontakt pod email: [email protected] z potwierdzeniem swojej obecności.
 
Każda złotówka zebrana podczas wydarzenia pomoże wesprzeć projekt budowy wierzy dla Jerzy.
 
Więcej o wolontariacie przy projekcie tutaj: Projekt Jerzyk ptak jak ich mało

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.