Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Liczenie Żurawi 2014

2014-03-23 Drukuj
 

Liczenie Żurawi 2014

Akcja ma na celu rozpoznanie stanu lęgowej populacji żurawia w Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Liczenie odbędzie się w niedzielę, 30 marca 2014. Nasłuchy i obserwacje prowadzić będziemy w kilkuosobowych grupach między godziną 5.00 a 9.00.

 

Ze względów organizacyjnych proponujemy zebrać się dzień wcześniej w miejscowości Podbiel i stąd następnego ranka wspólnie ruszyć w teren. Czekamy na Was w szkole w Podbieli od godziny 21.00. Podczas wieczornego spotkania przedstawimy metodykę oraz informacje na temat obiektu i miejsca liczeń. Jeżeli wystarczy zapału i czasu, opowiemy też szerzej o samym żurawiu.

 

Niezbędne wyposażenie: kalosze, kompas, lornetka, prowiant, karimata, śpiwór.

 

Więcej informacji na temat metodyki oraz terenu roześlemy drogą mailową. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojego udziału poprzez przesłanie nam wypełnionego formularza zgłoszeniowego.

 

Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku, 28 marca 2014 na adres mailowy: [email protected]

 

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.