Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Orlik Grubodzioby w Sopocie

2014-01-08 | autor: Monika Turło Drukuj
 

Orlik Grubodzioby w Sopocie Po raz kolejny Sopocki Klub Ptaków Polskich serdecznie zaprasza na pokaz filmu „Orlik Grubodzioby – Ptak jakich mało”, który odbędzie się 29 stycznia 2014 o godz. 17:00 w Filii Biblioteki Miejskiej (na I piętrze Almy, ul. Sikorskiego 8/10) w Sopocie.

Film jest podróżą w głąb biebrzańskich lasów i bagien, wprost do niezbadanych dotąd gniazd orlików grubodziobych, najrzadszych orłów Europy. Jest to również historia człowieka, którego pasją jest badanie tych tajemniczych i ginących ptaków.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo: [email protected] lub telefonicznie: 781 747 737. Liczba miejsc jest ograniczona – max 30 osób. Wstęp wolny. Zamiast biletów będzie można wpłacić darowiznę, którą przeznaczymy na zakup terpentyny balsamicznej niezbędnej, aby chronić gniazda orlika przed drapieżnikami.

A wszystkich tych, którzy chcieliby otrzymać oryginał niniejszego filmu, zachęcamy do przystąpienia do naszego stowarzyszenia - na nowych Klubowiczów czeka specjalny pakiet startowy.

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.