Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Poznaj z nami gdańskie pTAKi! cz. II

2015-06-02 Drukuj
 

Poznaj z nami gdańskie pTAKi! cz. II Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Trójmiasta i okolic na czerwcowe wycieczki w ramach projektu "Poznajemy gdańskie pTAKi". Dwa parki zdrojowe już za nami, więc tym razem będziemy szukać ptaków wodnych.
 
Obie wycieczki poprowadzi Piotr Kamont ze Stowarzyszenia Ptaki Polskie.
 
 
Pierwsza wycieczka odbędzie się 14 czerwca w niedzielę. Pojedziemy na Zielone Wyspy na Górkach Zachodnich, a tam będą już czekać: Pliszka cytrynowa, Potrzos, Trzcinniczek, Trzcinniak, Czapla siwa, Kszyk, Żuraw i Dziwonia.
Zbiórka 8:00 na pętli autobusu 111. Ul.Łowicka/ul. Przełom
 
 
Druga wycieczka odbędzie się 28 czerwca w niedzielę. Będziemy poznawać ptaki na Zakoniczynie, czyli m.in. Szpaki, Modraszki, Piegże, Pokląskwe, Mazurki.
Zbiórka 8:00 przy ul. Bergiela obok zbiornika Świętokrzyska.
 
Obie wycieczki potrwają 2h.
 
Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela [email protected]  Proszę pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.
 
W miesiącach letnich lipiec-sierpień robimy przerwę w wycieczkach. 
Pozwólmy ptakom w spokoju wychować potomstwo. Już we wrześniu zaczynamy obserwować odloty i przeloty.

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.