Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Szkolenie specjalistyczne "Sowy w Polsce"

2015-03-17 Drukuj
 

Szkolenie specjalistyczne Sowy to bez wątpienia ptaki magiczne w każdym tego słowa znaczeniu. Od wieków nam towarzyszyły i od wieków głęboko wpływają na naszą wyobraźnię. Wbrew pozorom wciąż żyją obok nas, choć dla niektórych gatunków to już tylko kwestia czasu.
 
Żeby chronić, trzeba znać. Dlatego zainspirowani kolejną Nocą Sów, która odbędzie się w drugi weekend kwietnia, zapraszamy na dwudniowe specjalistyczne szkolenie o sowach!
 
Szkolenie jest pomyślane tak, aby każdy po jego ukończeniu opanował podstawy rozpoznawania, biologii, ekologii, badań i ochrony tej ciekawej grupy ptaków. Dodatkowo w praktyce przećwiczymy terenowe badania sów, rozpoznawanie piór, badanie pokarmu sów. I co najważniejsze podpowiemy, jak w ciekawy sposób o nich opowiadać i edukować.
 
Zakres tematyczny szkolenia:

  • Historia naturalna sów,
  • Biologia i ekologia,
  • Sowy w kulturze,
  • Głosy sów,
  • Badania terenowe,
  • Ochrona sów w praktyce,
  • Wstęp do rozpoznawania piór i analizy pokarmu sów,
  • Edukacja i działania lokalne na rzecz ochrony sów. 
 
Chcemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Tego samego będziemy oczekiwali od uczestników naszego szkolenia. Dlaczego? Bo wiedza o krajowej populacji sów jest wciąż niewystarczająca. Bo tempo zaniku kilku ich gatunków jest niepokojące. Bo każda osoba, która wie, jak pomóc sowom w swoim otoczeniu, to poważny wkład w ich ochronę.
 
Szczegółowy program szkolenia można pobrać tutaj.
 
Termin: 28-29.03.2015
Miejsce: Centrum Orlikowe, ul. Dolistowska 21, Goniądz nad Biebrzą.
Koszt: Członkowie Klubu Ptaków Polskich – 50 zł. Osoby nienależące do Klubu Ptaków Polskich – 100 zł.


W cenę szkolenia wliczone są materiały szkoleniowe, prezentacje, wycieczki terenowe, bilety wstępu do BPN, certyfikat ukończenia szkolenia, kawa/herbata i drobny poczęstunek. Opłatę za szkolenie prosimy dokonać do dnia 25 marca przelewem na konto stowarzyszenia: SBR Bank 20 8769 0002 0000 6565 2000 0070 - z dopiskiem w tytule: "Sowy w Polsce".
 
Ptaki Polskie nie zapewniają bazy noclegowej ani posiłków. Aktualny spis bazy noclegowej znajduje się na Portalu Turystycznym Bagien Biebrzańskich.
 
Zgłoszenia (wraz z potwierdzeniem przelewu) prosimy wysyłać do 25 marca pod adres email: [email protected]. Do zgłoszenia prosimy dołączyć kilka słów o powodach uczestnictwa w szkoleniu i dotychczasowych doświadczeniach z sowami.

Więcej informacji uzyskają Państwo kontaktując się z naszym Specjalistą ds. Edukacji - Marcinem Siuchno: [email protected], tel. 663 747 737.
 

Uwaga: Z racji tego, że szkolenie obejmuje również prace laboratoryjne i wyjście terenowe liczba miejsc jest niestety ograniczona! Ptaki Polskie zastrzegają sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku zgłoszenia się niewystarczającej liczby osób.

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.