Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Szlakiem Orlika Grubodziobego

2014-02-07 Drukuj
 

Szlakiem Orlika Grubodziobego Zapraszamy wszystkich na wyjątkowy spacer ścieżkami podmokłego lasu.
Będzie on okazją do poznania osobliwości unikalnych na skalę europejską terenów nadbiebrzańskich.


Dla tych, których ciekawią starania Ptaków Polskich w kwestii ochrony poważnie zagrożonego wyginięciem orlika grubodziobego, mamy dyskusję w terenie – omówimy wyzwania, jakie na nas czekają, zagrożenia oraz plany ochrony tego wyjątkowego i niezwykle wymagającego ptaka. Ścieżka, którą pójdziemy, zaprowadzi nas do lasu bagiennego, będącego okolicą gniazdowania orlika grubodziobego. Jako że orlik migruje na zimę do Afryki, jest to idealny moment na odwiedzenie jego siedlisk, zapoznanie się z ich specyfiką i docenienie ich unikalnego piękna. Oczywiście będą się nam przyglądać stali mieszkańcy tych terenów – jelenie, dziki oraz łosie.

Grupa spotyka się 22 lutego o godz. 11 w Centrum Orlikowym w Goniądzu, ul. Dolistowska 21.

Koniecznie przynieś ze sobą aparat i przyprowadź znajomych! Koordynatorem wydarzenia jest Mitch Coleman, któremu będą towarzyszyć: Adam Bernatowicz z Biebrzańskiego Parku Narodowego – specjalista od roślin, porostów, mchów, Krzysztof Jurczak i Krzysztof Kraszewski – specjaliści w projekcie „Orlik – Ptak Jakich Mało”.

Liczba miejsc nieograniczona.

Każdą złotówkę pozostawioną jako darowiznę przeznaczymy na zakup terpentyny balsamicznej niezbędnej, aby chronić lęgi orlika grubodziobego przed drapieżnikami, m.in. kuną leśną.

Prosimy o potwierdzenie swojego przybycia pod numerem telefonu 668 424 477 bądź e-mailem: [email protected]

Do zobaczenia!

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.