Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

W poszukiwaniu wiosny

2014-04-02 Drukuj
 

W poszukiwaniu wiosny

Podnosząc głowy do góry jesteśmy właśnie świadkami przelotów gęsi, słyszymy gwiżdżące odgłosy łabędzich skrzydeł a na skrajach łąk obserwujemy skaczące i biegające z podniecenia żurawie. To już wiosna właśnie!

W sobotę 19 kwietnia 2014 na wcześniej oczyszczonych przez nas terenach użytku ekologicznego - Zielonej Wyspie przy ujściu Wisły liczymy na obserwację już takich ptaków jak: świergotka łąkowego, skowronka, gęgawy, krwawdzioba czy czajki. Mamy nadzieję, że ten atrakcyjny teren lęgowy przypadnie do gustu również trzcinniczkowi, potrzosowi, brzęczkowi czy rokitniczce.

Tych, którzy właśnie rozpoczynają zapełniać swoją wiosenną kartę obserwacyjną zapraszamy na wspólny poranny spacer i podglądanie ptaków wodno- błotnych. Potem przechodząc skrajem lasu w stronę Karasiowego Jeziorka będziemy nasłuchiwać kosów, zięb czy drozdów.

Wycieczkę zaczynamy o godz 7.00 rano przy krańcowym przystanku pętli autobusowej 111, Gdańsk, Górki Zachodnie. Mapkę trasy prosimy pobrać tutaj. Koniec trasy przewidziany jest przejściem plażą i piknikiem w pobliżu Centrum Konferencyjno- Wypoczynkowego Galion około godziny 12.30

Dołącz do nas!

Do zobaczenia

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.